Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

ZORLAYICI ENDÜSTRİYEL KOŞULLARDA BİLE ÇALIŞMAYA UYGUN SENSÖR SERİSİ

TELEMECANIQUE SENSORS

2050 yılında dünya nüfusunun %34 oranında artacağı öngörülürken, gıda üretim kapasitesi ise gün geçtikçe arttırılıyor. Bu süreçte firmaların daha fazla insan için gıda üretebilmesi amacıyla operasyonlarına verimlilik ve sürdürülebilirlik katması bekleniyor. Daymon Worldwide, 2015 raporunda ise tüketicilerin %50’si 2010’da olduğundan daha fazla gıda güvenliği ve kalitesi ile ilgilendiği açıklanmıştır. Dünyanın dört bir yanındaki tüketiciler ve hükümetler, gıda güvenliği konusunda daha sıkı düzenlemeler talep ederken, kullanılan makine ekipmanlarında üstün gıda güvenliği uyumluluğu ve izlenebilirliği bekleniyor.

Ekipman seviyesine indirgendiğinde; bu sıkı düzenlemelere uymak için üreticilerin en büyük zorluklardan birtanesi bakteriyel oluşum riskini azaltmak ve buna uygun çözümler kullanmak. Tüm uygulamalar içerisinde olduğu gibi gıda-içecek sektöründe de büyük öneme sahip sensörler ise hijyen standartlarına uygun olarak üretilmeli ve kullanılmalı.

Aynı zamanda yıkama prosesinde hasar alan sensörler defarmasyonun önüne geçilip, bakım maliyetlerinin optimize edilmesi için bu prosese uygun olarak tasarlanması gerekiyor.

Telemecanique Sensors müşterilerin artan taleplerini doğru ve yüksek kaliteli ürünlerle karşılamayı hedefleyerek yiyecek-içecek, ilaç-kimya sanayi gibi zorlayıcı endüstriyel koşullarda çalışmaya uygun OsiSense XS9 serisini sunuyor. Tamamen paslanmaz çelik gövde ile mekanik şoklara ve titreşime karşı dayanıklı bu seri ile zorlayıcı endüstriyel koşullarda oluşabilecek hasarlara karşı dayanıklı.

GENEL ÖZELLİKLERİ:

Düz ya da çıkık kafa opsiyonları

Artırılmış algılama mesafesi: 3 – 40 mm

ECOLAB sertifikalı (*316L paslanmaz çelik gövdeli modeller)

Hızlı anahtarlama süresi

PNP dijital çıkış

M12 konnektör ile bağlantı

Hızlı teşhis olanağı sağlayan 4 LED’li çıkış durumu göstergesi

Güç kaynağı: 24V

IP68, IP69K koruma sınıfı

GÜVENİLİR ALGILAMA

303 ve 316L paslanmaz çelik olmak üzere iki farklı gövde opsiyonu sunan OsiSense XS9 Endüktif Sensörler elektromanyetik girişime karşı yüksek dayanımı garantiler.

40 mm’ye (M30) kadar arttırılmış algılama mesafesi özelliği ile OsiSense XS9 Endüktif Sensör en kritik uygulamalarda güvenilir algılamayı sağlar. Yüksek anahtarlama frekansı ile hızlı ve hassas uygulamalarda bile efektif sonuçlar elde edebilirsiniz. OsiSense XS9 Endüktif Sensör Serisi Faktör 1 teknolojisi sayesinde demir içeren metaller ile demir içermeyen metallarin hepsini aynı mesafeden aynı hassasiyet derecesi ile algılayabilmektedir.