Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

PAKETLEME ENDÜSTRİSİNDE ULTRASONİK SENSÖRLER

TELEMECANIQUE SENSORS

ÇEŞİTLİ UYGULAMALARA KOLAYCA ADAPTE OLABİLEN ULTRASONİK SENSÖRLER; PAKETLEME, MALZEME TAŞIMA GİBİ UYGULAMALAR İÇİN HEDEF TARAFINDAN GERİ YANSITILAN YÜKSEK FREKANSLI ULTRASONİK DALGANIN ALGILANMASI PRENSİBİYLE ÇALIŞIYOR.

Ultrasonik teknolojisi diğer algılama teknolojilerinden farkı olarak algılanacak malzemenin cinsinden, renginden, şeklinden veya çevresel koşullardan etkilenmiyor. Paketleme, malzeme taşıma gibi uygulamalar için ideal çözüm sunan ultrasonik sensörler, hedef tarafından geri yansıtılan yüksek frekanslı ultrasonik dalganın algılanmasına dayanıyor. Telemecanique Sensors; tüm uygulamalar için uygun sensör hedefiyle ultrasonik sensör ürün gamını genişletti. M18 ve M30 silindirik, düz veya 900 formatta 1 m,2 m, 4 m ve 8 m ‘ye kadar algılama mesafesi ile pazarda yerini aldı.

SERİNİN BAŞLICA FAYDALARI:

Yüksek EMC dayanımı: E2 sertifikalıdır, en zorlu ortam koşullarında çalışmaya uygundur.

Küçük cisimlerin ya da kavisli yüzeylerin algılanması: Arttırılmış eğim açısı (%50 Sn ‘de 45° eğim açısı ile algılama gerçekleştirilir) ve hassasiyetle çalışıyor, daha önce karşılaşılan en zorlu hedefleri bile algılamaya yardımcı oluyor.

4 farklı mod ile her uygulamaya adapte olabilir:

Aynı model üzerinden öğretme butonu ile değiştirilebilir

4 farklı mod; window (limit izleme), reflex (yansıtıcı ortam), proximity (cismin belirlenen limitte olması) ve pump (Seviye izleme)

Geniş algılama alanı: Entegre “senkronizasyon” modu 8 sensöre kadar etkilenme olmadan aynı alan içerisinde çalışabiliyor dolayısıyla algılama alanını genişletmeyi sağlıyor.

Kullanım ve konfigürasyon kolaylığı:, hata teşhisi gibi bir çok fonksiyonu birleştiren kullanıcı dostu yazılımı ile sensör üzerinde mod değiştirebiliyor ya da eş zamanlı eko tespiti yapılabiliyor. Özellikle sensöre erişimin zor olduğu bölgelerde PC üzerinden konfigürasyon, ve programlanmış ayarların diğer sensörlere kolayca adapte edilmesini sağlıyor.

TEMEL ÖZELLİKLERİ:

  • Algılama Mesafeleri: 1 m., 2 m., 4 m. ve 8 m.
  • Çıkışlar: PNP, Analog 4-20mA ya da Analog 0-10V
  • Ayarlanabilir NA/NK çıkış fonksiyonu
  • Çalışma sıcaklığı: -25°C… 70°C
  • Koruma sınıfı: IP67
  • Elektrik bağlantısı: 5-pin M12 konnektör
  • Gövde malzemesi: Plastik, Pirinç veya SS316L
  • Sertifikalar: CE, E2, cULus, EAC, RCM.