Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

KONTROL SİSTEMİNE KOLAYCA ENTEGRE EDİLEBİLEN MAKİNE GÜVENLİĞİ

BALLUFF

BALLUFF’UN I/O MODÜLLERİ, GÜVENLİK VE OTOMASYON TEKNOLOJİSİNİ IO-LİNK TEKNOLOJİSİYLE BİRLEŞTİRİYOR. SENSÖR VE AKTÜATÖR SİNYALLERİ SAĞLAYAN BU ÇÖZÜM GÜVENLİK UYGULAMALARI İÇİN DE KULLANILIYOR.

Otomasyon için Balluff güvenlik çözümü, işçi ve makine tehlikesini en aza indirmeye yardımcı olan ve sürekli artan sayıda ürün ve bileşeni içeriyor. Bu bileşenler kontrol sistemine kolayca entegre edilebiliyor.

IO-LİNK GÜVENLİK UYGULAMALARININ KOLAYCA GERÇEKLEŞTİRİLMESİNİ SAĞLIYOR

Balluff’un güvenli I/O modülleri, güvenlik ve otomasyon teknolojisini IO-Link teknolojisi ile birleştiriyor. Bu, güvenlik uygulamaları için kullanılırken, sensör ve aktüatör sinyalleri de sağlıyor. Bu evrensel arayüz ile endüstriyel güvenlik teknolojisinin entegrasyonu her zamankinden daha kolay bir hale evriliyor. Balluff için IO-Link üzerinden güvenliğin özü, PROFINET için PROFIsafe’li güvenlik merkezi. Güvenlik sviçleri ve sensörlerin, opto-elektronik koruyucu cihazlar veya güvenlik komut cihazlarının entegrasyonu hızlı ve kolaydır.

Standart M12 kabloları, neredeyse tüm güvenli saha cihazlarını bağlamak için ihtiyaç olan her şeyi karşılıyor.

IO-LİNK ÜZERİNDEN GÜVENLİK İLE GENEL MALİYETLER DÜŞÜYOR

IO-Link üzerindeki güvenlik ile IO-Link’in tüm avantajlarından yararlanmaya devam ediliyor. Çünkü konsept emniyet ve otomasyonu tek bir sistemde birleştiriyor. Galvanik yalıtımlı güvenli I/O modülleri de mevcut IO-Link topolojisine eklenebiliyor. IO-Link’ten gerçekleştirilen tasarruflar, makinenin tüm kullanım ömrünü uzatıyor.

EMNİYETLİ IO-LİNK

Güvenlik uygulamaları için IO-Link blokları, PLd/SIL2’ye kadar tüm uygulamalara izin veriyor ve standart olarak piyasada bulunan standart ikili sensörler ve aktüatörlerin bağlantısı için eşit derecede uygun bir çözüm oluyor. Evrensel olarak kullanılabilen standart M12 kabloları sayesinde zamandan ve paradan tasarruf ediliyor, makine tasarımı optimize ediliyor, devreye alma basitleştiriliyor ve gerçeklik artıyor. Ayrıca, makinenin yapısal genel bakışını optimize etmek için makine fonksiyonlarını veya makine alanlarını bir modül üzerinden gruplandırabiliyor. Güvenlik uygulamaları için IO-Link blokları bilinen IO-Link hata bulma araçları ile uzaktan servis edilebiliyor ve servis gerektiğinde kolayca değiştirilebiliyor.

ÖZELLİKLERİ:

  • PLd / SIL2’ye kadar güvenlik uygulamaları için uygun çözümler
  • Servis gerektiğinde düşük bakım maliyeti, – ayrıntılı tanı ve basit parça değişimi
  • Standart M12 tek uçlu kablolar sayesinde maliyet tasarrufu
  • Daha az duruş süresi için uzaktan bakım
  • Makine fonksiyonlarını gruplandırarak ve standartlaştırarak bloklarda tasarruf sağlıyor.