Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

ZAMAN-MEKANDAN BAĞIMSIZ OTOMASYON ÇÖZÜMLERİ

SKYSENSE

KABLOSUZ ENDÜSTRİYEL IOT ALANINDA FAALİYET GÖSTEREN SKYSENS’İN, ÜRETİM ALANLARINI ZAMAN VE MEKANDAN BAĞIMSIZ ŞEKİLDE 360 DERECE İZLENEBİLEN AKILLI ENDÜSTRİLERE DÖNÜŞTÜRMESİYLE ESKİ OTOMASYON YÖNTEMLERİNDE KARŞILAŞILAN ZORLUKLARI AŞMAYI MÜMKÜN KILIYOR.

Otomasyon sistemlerinde zaman ve mekandan bağımsız şekilde sunulan esnek çözümler sektörde fark yaratıyor. Kendi geliştirdiği geniş kapsama alanı sunan özel teknolojisi ile kablosuz endüstriyel IoT çözümlerinde avantaj yaratan Skysens, üretim alanlarını istenilen zamanda, istenilen yerden erişilebilen ve 360 derece izlenebilen akıllı endüstrilere dönüş- türüyor. Farklı ihtiyaçları tek bir kablosuz ağ üzerinden yanıtlama ve yönetme imkanı tanı- yan Skysens ile eski otomasyon yöntemlerindeki zorlukları aşmak mümkün.

“UÇTAN UCA ÇÖZÜMÜYLE 360 DERECE İZLEME İMKANI”

Skysens Kurucu Ortağı Burak Polat,“Skysens olarak eski tip otomasyon sistemlerine göre çok daha pratik bir çözüm sunuyoruz. Tak-çalıştır tasarımıyla kablosuz bir çözüm sunduğumuz IoT sistemlerinde kabloya, ek donanıma ya da altyapıda herhangi bir değişikliğe gerek kalmıyor. Sistem dakikalar içinde kullanıma hazır olabiliyor, üretimi durdurmaya bile gerek kalmıyor. Uçtan uca sağladığımız çözümle, nerede olursanız olun 360 derece izlenebilen, çok büyük alandaki çok farklı altyapıların yönetilebildiği ve kapsamı her an genişletilebilir ve büyütülebilir bir ağ yapısı sunuyoruz” dedi.

UZUN MESAFELERDE KESİNTİSİZ ÇALIŞMA KABİLİYETİ”

IoT sistemlerinin, donanım altyapıları sisteminin genelini kuran teknolojiyle uyumlu olmamasının problemleri artırdığını belirten Polat, “Endüstriyel alanlarda zamanla değişen ihtiyaçlar olabiliyor, bunlara yanıt veremeyecek, esneklikten uzak çözümler maalesef ek donanımlara ihtiyaç duyuyor ve ekstra maliyetler yaratıyor. Aynı zamanda takip edilecek altyapıların hem iç hem de dış ortamlarda bulunması ve toplam alanın hayli geniş olması, uzun mesafelerde kesintisiz çalışma kabiliyeti istiyor. Skysens olarak hem iç hem de dış ortamlarda birbirinden farklı birçok ihtiyaca aynı ağ yapısı üzerinden çözüm sunabilme kabiliyetine sahibiz” dedi.