Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

“PACKAGE ANALYTICS” YAZILIMI, LOJİSTİK VERİLERİNİ HIZLI İZLEYEBİLME İMKANI TANIYOR

SICK

BİR KONVEYÖRDEKİ TEK BİR PAKETTEN, GÜNDE MİLYONLARCA PAKETİ İŞLEYEN BİR İŞLETMEYE KADAR, “PACKAGE ANALYTICS” YAZILIMI, KAPSAMLI VE GERÇEK ZAMANLI PERFORMANS İZLEMESİ İLE YÜKSEK HACİMLİ DAĞITIM MERKEZLERİNDE ZAMANINDA KARARLARIN ALINMASINA YARDIMCI OLUYOR.

Yüksek hacimli dağıtım merkezlerinde sensörler her gün binlerce lojistik verisi kaydediyor ve iletiyor. Ancak zor olan tüm bu verileri derleyip yorumlamak. SICK’in “Package Analytics” yazılımı, tüm SICK sensör verilerini görselleştirmeye yardımcı olmak için bu verileri topluyor; böylece lojistik işlemleri için zamanında ve bilinçli kararlar alınabilmesini sağlıyor.

Bir konveyördeki tek bir paketten, günde milyonlarca paketi işleyen bir işletmeye kadar “Package Analytics” yazılımı, kapsamlı ve gerçek zamanlı performans izlemesi ile yüksek hacimli dağıtım merkezlerinde zamanında kararların alınmasına yardımcı oluyor. Basit okuma oranları gösteren sıralayıcı satıcı raporlarından farklı olarak “Package Analytics”, ilgili özelliklere göre kapsamlı paket verilerini hızlı bir şekilde alıyor. Bu yazılım, sıralama işlemlerindeki izlenebilirliği, doğruluğu ve verimliliği artırıyor.

“Package Analytics” yazılımı, konveyördeki tek bir paketten her gün taşınan milyonlara kadar, sistem performans bilgilerini ve ayrıca kaydedilmiş tüm verilerin durumunu kolayca almayı ve analiz etmeyi sağlıyor. Bu, operatörlere malzeme akışı için temel değişkenlere doğrudan erişim sağlayarak bu değişkenleri daha uygun bir şekilde anlamalarını ve kontrol etmelerini sağlıyor. Dinamik veri tabanı çözümü, izleme, analiz ve rapor oluşturma süreçlerini basitleştirirken, paketlerin görüntüleri veya videoları önceden tanımlanmış seçim kriterleri doğrultusunda kolaylıkla filtrelenebiliyor ve analiz edilebiliyor.

YÜKSEK ÖLÇEKLENEBİLİRLİK VE UZAKTAN ERİŞİM

“Package Analytics” yazılımı, her bir sistemin barkod kalitesini ve okuma hızını kaydedebiliyor ve görselleştirebiliyor. Ek olarak, yüksek performanslı istemci/ sunucu platformu, tek bir sitedeki birkaç sistemde veya hatta birden çok konum üzerinden ağ üzerinden kullanılabiliyor. Servis ve destek ekibi, herhangi bir çağrıya gerek kalmadan bir sistem sunuyor; SICK Meeting Point Router(MPR), dünya çapında Package Analytics yazılımında listelenen sistemlere ve tesislere güvenli ve güvenilir bir uzaktan erişim sağlıyor.

TEMEL ÖZELLİKLER VE AVANTAJLAR:

Bireysel tanımlama sistemlerinden çok sahalı işletmelere kadar tüm süreçleri izleme, analiz etme ve optimize etme yeteneği
Hızlı bildirimler ve süreç analizi sayesinde iyileştirilmiş çalışma süreleri
Müşteri uygunluk gereksinimlerini kolayca karşılamak için basit görüntü ve veri değişimi
Olağandışı olayların otomatik bildirimleriyle daha kısa yanıt süreleri
İşlem hataları durumunda neden sebep analizini desteklemek için paket koşullarının denetimi
Sistem işlemlerinin olağanüstü görselleştirmeleri sayesinde artan sistem performansı

Akıllı sensörler tarafından toplanan veriler, operasyonlar için zengin bilgilerle doludur ancak veriler yalnızca analizler kadar güçlüdür. “Package Analytics”, üretkenliği ve verimliliği artıran kararlar almaya yardımcı olmak için bu verileri anlamlandırıyor.