Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

KENDİ ENERJİSİNİ ÜRETEN KABLOSUZ VE PİLSİZ NİHAYET ŞALTER

Telemecanique Sensors

Telemecanique Sensors OsiSenseTM XCKW ve XCMW serisi nihayet şalterleri ile makine üretici ve kullanıcılarına kablosuz performans sağlıyor.

Çok çeşitli uygulamalarda kullanılabilen kablosuz OsiSenseTM XCKW ve XCMW nihayet şalterleri istenmeyen, maliyetli ve karışık kablolama tesisatlarını azaltıyor.

BASİTLEŞTİRİLMİŞ, UYGUN MALİYETLİ KURULUM VE BAKIM

OsiSenseTM XCKW ve XCMW nihayet şalterleri ile hız ve güvenilirlik sağlıyor. Standart nihayet şalterleri kontak içerirken bu yeni nesil ürünlerde kontak görevini radyo blok yerine getiriyor.

Dolayısıyla kablosuz olup kablo içermediği için sistemini sadeleştirecek maliyetini düşürüyor. Bu çözüm ile sadece tasarımı değil işlevselliği de hedefleyen Telemecanique Sensors bakım maliyetlerini de azaltmaya yardımcı oluyor.

KABLOSUZ ALGILAMA

Kablosuz verici açık alanda 100m’ye kadar iletim sağlarken endüstriyel alanlarda 25m’ye kadar veri iletimi yapabiliyor. Bir anten kullanımı ile birlikte bu mesafe kolayca 400 m’e çıkartılabiliyor.

ENERJİ VERİMLİLİĞİ İLE TAMAMEN ÇEVRE DOSTU

Kablosuz nihayet şalterleri pilsiz olup kendi enerjisini kendi üretiyor, bu nedenle pil değiştirme veya pil geri dönüşüm maliyetleri yok. Telemecanique Sensors’ün optimize edilmiş tasarım ve üretim prosesi, cihaz başına kullanılan hammadde miktarını düşürerek çevre dostu çözümler sunuyor.