Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

ÇEŞİTLİ UYGULAMALARA KOLAYCA ADAPTE OLABİLEN SENSÖR

TELEMECANIQUE SENSORS

Ultrasonik teknolojisi diğer algılama teknolojilerinden farkı olarak algılanacak malzemenin cinsinden, renginden, şeklinden veya çevresel koşullardan etkilenmiyor. Paketleme, malzeme taşıma gibi uygulamalar için ideal çözüm sunan ultrasonik sensörler, hedef tarafından geri yansıtılan yüksek frekanslı ultrasonik dalganın algılanmasına dayanıyor. Sensör teknolojilerinde inovasyona önem veren Telemecanique Sensors; tüm uygulamalar için uygun sensör hedefiyle Ultrasonik Sensör ürün gamını genişletti. M18 silindirik, düz veya 900 formatta 1000 m‘ye kadar algılama mesafesi ile yeni XX M18 serisini piyasaya sundu.

SERİNİN BAŞLICA FAYDALARI:

Yüksek EMC dayanımı: Yeni XX M18 serisi E2 sertifikalıdır, en zorlu ortam koşullarında çalışmaya uygundur. Küçük cisimlerin ya da kavisli yüzeylerin algılanması: Yüksek eğilme açısı ve hassasiyetle çalışır, daha önce karşılaşılan en zorlu hedefleri bile algılamaya yardımcı oluyor. Geniş algılama alanı: Entegre “senkronizasyon” modu 8 sensöre kadar etkilenme olmadan aynı alan içerisinde çalışabiliyor dolayısıyla algılama alanını genişletmeyi sağlıyor. Kullanım ve konfigürasyon kolaylığı: Hata teşhisi gibi bir çok fonksiyonu birleştiren kullanıcı dostu yazılımı ile sensör üzerinde mod değiştirebilir ya da eş zamanlı eko tespiti yapılabiliyor.

Özellikle sensöre erişimin zor olduğu bölgelerde PC üzerinden konfigürasyon, ve programlanmış ayarların diğer sensörlere kolayca adapte edilmesini sağlıyor.

TEMEL ÖZELLİKLERİ:

• Algılama Mesafesi: 105…1000mm • Çıkışlar: PNP, Analog 4-20mA ya da Analog 0-10V • Ayarlanabilir NA/NK çıkış fonksiyonu • Çalışma sıcaklığı: -25°C… 70°C • Koruma sınıfı: IP67 • Elektrik bağlantısı: 5-pin M12 konnektör • Gövde malzemesi: Plastik, Pirinç veya SS316L • Sertifikalar: CE, E2, cULus, EAC, RCM