Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

HİBRİT BULUT ORTAMLARI İÇİN EKSİKSİZ VERİ YÖNETİMİ

VEEAM

VEEAM, YENİ ÇÖZÜMÜ İLE KULLANICILARA BULUT VERİ YÖNETİMİ İÇİN VERİLERİN KESİNTİSİZ ERİŞİLEBİLİRLİĞİNİ, TAŞINABİLİRLİĞİNİ VE GENİŞLETİLEBİLİRLİĞİNİ ARTIRAN YENİ VERİ KORUMA ÖZELLİKLERİ SAĞLIYOR.

Bulut veri yönetimi sağlayan Veeam® Software, veri kullanılabilirliğini, taşınabialirliğini ve genişletilebilirliğini artıran yeni nesil veri koruama özelliklerine sahip Veeam Availability Suite V10’u duyurdu. İlk olarak 2008 yılında Veeam Backup & Replication™ olarak tanıtılan Veeam’in amiral gemisi yedekleme çözümü – Veeam Availability Suite – artık Ağa Bağlı Depolama (NAS) için modern dosya veri koruması, oldukça gelişmiş fidye yazılımı koruması ve Anında Çoklu VM Kurtarma (Multi-VM Instant Recovery™) özelliği ile felaket kurtarmayı otomatikleştirme olanağı sunuyor. Daha fazla platform genişletilebilirliği, API’ler aracılığıyla veri madenciliği ve 150’den fazla önemli geliştirmeyle Veeam, hibrit bulut ortamları için eksiksiz veri yönetimi ve koruması sağlayan çözümünü kullanıma sunuyor.

Kuruluşlar, dijital dönüşümlerini hızlandırmak için artık hibrit bulut stratejilerini benimsiyor. Bu durum verileri kuruluşlar için giderek daha kritik hale getiriyor. İş ivmesini artırma amaçlı veri inovasyonuna yönelik bu odak tüm verilerin çevik, kullanılabilir ve bağlantılı olmasını sağlama konusunda yeni zorluklar da beraberinde getiriyor. 2019 Veeam Bulut Veri Yönetimi Raporuna göre, kuruluşların yüzde 73’ü kullanıcılarının uygulamalara ve verilere kesintisiz erişim taleplerini karşılayamıyor. Birçok şirket, koruma ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak ve verilerin gücünden daha fazla yararlanmak için bulut veri yönetimini daha fazla önemsiyor.

Veeam, daha fazla platform desteği ile kuruluşların verilerini daha iyi kontrol edebilmelerini ve hedeflerine daha kolay ulaşmalarını sağlayan çözümünü hem daha kapsamlı hem daha derin olacak şekilde genişletti.

Veeam CTO ve Ürün Stratejisinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Danny Allan, “Veeam tarihindeki en büyük sürüm olan v10, yapılan geliştirmeler ile veri korumasını bir üst düzeye taşıyan, hibrit bulut ortamları için en basit, en esnek ve en güvenilir çözümdür. Bulut Veri Yönetiminde pazar lideri olarak; yenilikçi, sınıfının en iyisi çözümlere odaklanmak ve ürünlerimizi müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirmek öncelikli hedefimizdir. YENİ Veeam Availability Suite v10 ile bu hedefimize sadık kalarak, her boyuttaki işletmenin verilerinin tüm bulut ortamlarında veya tüm platformlarda daima kullanılabilir, taşınabilir olmasını ve verilerin korunmasını sağlıyoruz. Bu sayede kuruluşlar verilerini, iş başarılarını artırmak ve gelecekte oluşacak ihtiyaçları planlamak için akıllıca kullanabilirler” dedi.

Veeam Availability Suite v10, modern iş yüklerini daha geniş yedekleme yetenekleriyle koruyor, S3 Nesne Kilidi ile değiştirilemez yedeklerle daha fazla veri güvenliği sağlıyor, daha derin ekosistem API ile entegrasyon seçeneklerini güçlendiriyor, kuruluşlara zaman tasarrufu sağlıyor, maliyetleri azaltıyor ve kuruluşların veri kurtarma hedeflerinin üstüne çıkmasını sağlıyor.

451 Araştırma Şirketi Araştırma Başkan Yardımcısı Henry Baltazar, “Bulut tabanlı veri koruma, bulutun benimsenmesinin çeşitli aşamalarında hem büyük hem de küçük iletişim haline olduğumuz birçok kuruluş için artan bir ihtiyaç. Veeam’in en yeni v10 sürümü gibi çözümler, kuruluşlara bugün ve yarının iş yükleri için gereken ölçeklenebilirliği sağlar; verileri nesne depolama alanına daha hızlı ve otomatik olarak kopyalar, S3 Nesne Kilidi ile verilerin fidye yazılımlarına, içeriden gelen tehditler ve kötü amaçlı çalışanlara karşı yüzde 100 korunmasını sağlar” dedi.

Veeam Availability Suite v10, geniş kapsamlı Bulut Veri Yönetiminde Veeam’in teknoloji kalitesini pekiştiriyor; her bulut ortamında, her uygulamada ve her türlü veri için gelişmiş koruma sağlıyor. V10, kullanıcılara aşağıdaki özellikleri sağlamak üzere basitlik, esneklik, güvenilirlik sunuyor:

Güçlü NAS yedeklemesiyle devasa dosya paylaşımlarının ve dosya sunucularının korumasını kolaylaştırıyor ve modernize ediyor.
Yeni nesil Anlık Kurtarma motoru ve Anında Çoklu VM Kurtarma ile büyük ölçekli veri merkezi kesintilerinde dahi işler sürdürülebiliyor.
Geliştirilmiş S3 nesne kilidi işlevi ve değiştirilemez yedekler ile kurum ortamı dışında yedekleme basitleştirilebiliyor; fidye yazılımlarına ve içeriden gelen tehditlere karşı yüzde 100 dayanıklı koruma elde ediliyor.

YENİ Veeam Veri Entegrasyon API’sı ile yeni bilgileri keşfetmek için yedekleri daha fazla platform genişletilebilirliği ve basitleştirilmiş üçüncü parti veri analizi yazılımı entegrasyonu ile çalıştırma imkanı sunuyor.

Linux, HPE Primera ve HPE StoreOnce, Nutanix AHV, PostgreSQL, MySQL ve daha fazlası için yeni ve gelişmiş özellikleri içeren genişletilmiş platform ve ekosistem desteği sağlıyor.
Hewlett Packard Enterprise CMO’su Jim Jackson, “HPE, depolamayı müşterilerimiz için yeniden tanımlıyor ve bu süreçte dijital dönüşüme giden yolculuğun verilere ve bilgiye bağlı olduğu anlayışına sahip iş ortaklarına ihtiyacımız var. Veeam ile işlere ivme kazandıracak kritik verilerin, her zaman güvenli ve müşteriler tarafından erişilebilir olmasını sağlıyoruz. Veeam’in HPE Primera’ya verdiği destekten ve HPE StoreOnce için sunduğu geliştirmelerden dolayı heyecan içindeyiz, bu sayede müşterilerimizin verileri her zaman korunuyor, erişilebilir, kurtarılabilir oluyor” dedi.