Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

ENDÜSTRİYEL OPERASYONLARIN VERİMİNİ ARTIRAN YAZILIM:“UPDATED THİNMANAGER”

ROCKWELL AUTOMATION

Endüstriyel şirketler Rockwell Automation tarafından geliştirilen yeni ThinManager sürüm 11.0 platformuyla üretim verilerini operasyonel ihtiyaçlarına göre uyarlayabiliyor. Bağlı program yazılımının son sürümü şirketlerin Connected Enterprise yolculuğunda verim, görselleştirme ve mobilitelerini iyileştirmelerine yardımcı oluyor.

Şirketler ThinManager yazılımının yeni Factory Talk Activation lisansı seçeneğiyle verimlerini artırabiliyor. Bu seçenek sınırsız sayıda FactoryTalk View SE oturumunun bir terminale tek bir FactoryTalk View SE müşteri lisansıyla gönderilmesine olanak sağlıyor. Bu sayede çalışanlar ekstra bir maliyet yaratma endişesi taşımadan işlerini yapmak için ihtiyaç duydukları tüm bilgiye erişim sağlayabiliyor. Kullanıcılar geleneksel master lisanslama seçeneğini de kullanmayı tercih edebiliyor.

Veriyi daha mobil hale getirebilme kabiliyeti de verimi artırıyor. ThinManager yazılımının mobil tablet uygulamaları döşemeyi, sanal ekranları ve iOS ve Android tabletlerin üzerindeki IP kameralarını destekleyecek şekilde geliştirildi. Bu güncellemeler kontrol odası stili bileşik uygulamaların mobil aygıtlara aktarılabilmesine olanak sağlıyor. Artık kullanıcılar eş zamanlı olarak çoklu içerik kaynaklarını hareket halindeyken de görüntüleyebiliyor.

Şirketler çoklu veya çok büyük tekil uygulamaları yazılımın geliştirilmiş MultiMonitor özelliği sayesinde daha iyi görselleştirebiliyor. Bu yazılım sayesinde artık tek bir terminal üzerinde yedi monitöre kadar destelenebiliyor. Yeni sürüm 4K çözünürlükte yediye kadar video çıkışı sağlayan yeni Allen-Bradley VersaView 5200 Multi 4K Display bağlı programını da destekliyor.

Sürüm 11.0 kullanıcıların ThinManager yazılımının dokunmatik ekranını daha esnek bir şekilde kontrol etme olanağı sağlıyor. Yeni dokun-ve-tut işlevi çalışanların veriye daha verimli bir şekilde erişerek değişiklik yapabilmesini sağlıyor.

Sürüm 11.0’In Kullanıcılara Sağladığı Diğer Faydalar:

Geliştirilmiş Güvenlik

ThinManager yazılımını birçok kimlik doğrulama seçeneği ile geliştiren Sürüm 11.0 USB kart-okuyucu modülüne sahip. Bu özellik admin’lere kullanıcıların içeriği nasıl güvenli bir şekilde erişebilecekleri konusunda daha geniş seçenekler sunuyor.

Yerel Dil Desteği

ThinManager yazılımı artık İngilizce olmayan klavye desteğine de sahip ve yazılımın ekran klavyesi ile İngilizce dışı dillerde de konfigüre edilebilmesine olanak sağlıyor. Bu güncellemeler kullanıcıların şifre gibi girdi verilerinde, yerel dil ve karakter setlerini kullanabilmelerine izin veriyor. Yazılımın gelecekteki sürümlerinde daha da yerelleştirilmiş destek sağlayan özellikler eklenecek.