Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

YAPAY ZEKÂ ÇAĞININ VERİ YÖNETİM KONSEPTİ, DATAOPS ÜZERİNDEN ŞEKİLLENİYOR

HITACHI VANTARA

DATAOPS, İÇİNDE OLDUĞUMUZ YAPAY ZEKÂ (AI) DÖNEMİNDE BÜYÜK KURUMLARA YÖNELİK VERİ YÖNETİMİNİ GERÇEKLEŞTİRİYOR. BİR KURUMUN VERİLERİNDEKİ TÜM DEĞERİ BULUP KULLANMAK İÇİN VERİYİ TÜKETENLERLE VERİYİ ÜRETENLER ARASINDA SIKI BİR BAĞ KURUYOR.

Hitachi’nin yüzde 100 iştiraki olan Hitachi Vantara, NEXT 2019’da yeni DataOps’un kullanımına yönelik yenilikçilik vizyonunu ortaya koyacak ve uçtan çekirdeğe, çekirdekten çoklu buluta giden dünyaya hazırlanan müşteriler ve iş ortakları için çözümler sunmaya devam ediyor.

DataOps, içinde olduğumuz yapay zekâ (AI) döneminde büyük kurumlara yönelik veri yönetimini gerçekleştiriyor. Bir kurumun verilerindeki tüm değeri bulup kullanmak için veriyi tüketenlerle veriyi üretenler arasında sıkı bir bağ kuruyor. DataOps bir ürün, hizmet veya çözüm değil; daha çok, daha iyi veri kalitesi, daha düşük döngü ve üstün veri yönetimi ile bir kurumun veri kullanımını geliştirmek için bir metodoloji, teknolojik ve kültürel bir değişim. İşletmeler, eski yöntemlerden dolayı sahip oldukları verilerin çoğunu analiz etmedikleri için, Hitachi Vantara, DataOps’un önceden kullanılmamış büyük miktardaki verilerin büyük bölümünü kilidini açarak BT’nin geleceği üzerinde önemli bir etkiye sahip olacağına inanıyor.

Hitachi Vantara, yaptığı duyuru ile ürün, çözüm ve hizmetlerden oluşan portföyünde önemli güncellemeler yaptığını açıkladı. Portföy, her büyüklükte ve her sektördeki kurumlardaki DataOps girişimleri için geniş ve kapsamlı bir temel sunuyor. Hitachi Sanal Depolama Platformu (VSP) 5000 serisi ve Hitachi Ops Center yazılımı, her ölçekte her bir iş yükü için yeni bir ölçeklendirme, ölçek büyütme mimarisi ile şirketin güçlü gelecek nesil depolama ve altyapı temelini oluşturuyor. Bu teknolojiler, veri merkezi iş yüklerini hızlandırabilir ve veri merkezi, bulut ve DataOps ortamlarını modernleştirmek için ideal bir temel olan yeni ve yenilikçi bir mimari ile BT ortamını geleceğe hazırlayabiliyor. Platform aynı zamanda dünyanın en hızlı NVMe flaş dizisini de bünyesinde barındırıyor1. (İlgili basın bülteni: “Hitachi Vantara, AI kullanan veri merkezi operasyon çözümleri ile kurumsal depolamayı baştan tanımlıyor: Hitachi Sanal Depolama Platformu 5000 serisi ve yeni Hitachi Ops Center yazılımı.”)

Hitachi Vantara, şirketin yeni oluşturduğu bulut hizmetleri portföyünün ilk önemli duyurusunda bulut hizmet yeteneklerini genişletti ve geliştirdi. Portföyde, buluta geçiş hizmetleri, uygulama modernizasyon hizmetleri, operasyon yönetim hizmetleri, danışmanlık hizmetleri ve Hitachi Enterprise Cloud (HEC) yer alıyor. Portföy, şirketin 2018’de REAN Cloud’u satın almasından sonra elde ettiği kritik yetenekleri ve sektör lideri uzmanlığı güçlendiriyor.

Hitachi Vantara, farklı sektörlerdeki müşterilerinin veri silolarını bölmelerine ve DataOps ile daha fazla yenilik üretmelerine yardımcı olmak için Lumada platform hizmetleri ve çözümleri portföyünü genişlettiğini duyurdu. Hitachi, artık Lumada’nın yeteneklerini her sektörde her kullanım durumunda müşterilerdeki yaygın veri zorluklarını tespit için kurumsal ve endüstriyel müşterilerini Nesnelerin İnternetinin (IoT) ötesine taşıyor.