Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

SAHA SERVİS OPERASYONLARINI GELİŞTİREN DİJİTAL PLATFORM

VALMET

VALMET, STRATEJİK ÖNEME SAHİP SAHA HİZMETLERİNİ DESTEKLEMEK, KOLAYLAŞTIRMAK VE GELİŞTİRMEK İÇİN YENİ BİR DİJİTAL PLATFORMA YATIRIM YAPIYOR. YENİ PLATFORMUN TÜM DÜNYADA UYGULAMAYA 2020 YILINDA GEÇMESİ PLANLANIYOR.

Valmet, yerel varlığın önemli bir parçası olan saha hizmetlerini geliştirmeye yönelik önemli bir yatırım gerçekleştirdi. Valmet Saha Hizmetleri, bakım ve proses destek hizmetlerinin yanı sıra, yıllık kapanmalar ve uzaktan yardım hizmetlerini de kapsıyor.

Valmet, Saha Hizmetleri Büyümeden Sorumlu Direktörü Anders Öhrblad, “Yeni platform, iş gücü şeffaflığı sağlayarak ve sahadaki saha servis uzmanlarımızın Valmet Performans Merkezleri’ne (Valmet Performance Centers) uzaktan bağlantı aracılığıyla bağlanarak müşterilerimize dünya standartlarında hizmet sunma yeteneğini daha da artıracak. Bu sayede müşterilerimizin tesislerinde istenen hizmetleri daha hızlı ve doğru sunacağız. Yatırım ayrıca daha iyi öngörü ve tavsiyelerde bulunarak müşterilerimizin ekipman ve süreçleri için ortak bakım ve servis yol haritaları geliştirmemize de olanak tanıyacak.” dedi.

Yatırımın yapıldığı platform, Saha Servis Uygulama Yazılımı konusunda hizmet sağlayıcısı ServiceMax tarafından teslim edilecek. ServiceMax CEO’su Neil Barua, “Valmet’in saha hizmeti mükemmelliği konusundaki vizyonunu ve şirketin varlık yoğun müşterileri için sunduğu hizmetin stratejik önemini desteklemekten onur duyuyoruz. Valmet ile olan ortaklığımız yalnızca dünya standartlarında bir endüstriyel saha hizmet programı sunmaya yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda Valmet’in teknisyenlerine hizmet gereksinimlerini daha iyi tahmin edebilecek araçlar sağlayacak. Ortaklık, müşterilerin endüstriyel ekipman ve süreçleri için uzun vadeli ortak bakım ve servis yol haritalarının geliştirilmesine de yardımcı olacak.” dedi.

Yeni yatırım, Valmet’in saha hizmetlerini özel bir programla geliştirme konusundaki stratejik kararının bir parçası. Yatırımın odağında yeni saha hizmetleri sunabilmek, geliştirilmiş servis kapasitesi ve kullanılabilirliği sağlamak, yetkinliklerin geliştirilmesi ve süreçlerin birbirine uyumlu hale getirilmesi olacak. Valmet bugün, geçtiğimiz yıla göre yüzde 11 artış ile bin 100’den fazla saha servis uzmanına sahip.