Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

ENDÜSTRİ 4.0 İLE GELEN ÜRETİM TAKİP YAZILIMI

TEZMAKSAN

AKILLI FABRİKALARDA MAKİNE-OPERATÖR İŞ BİRLİĞİ İÇİN MAKİNE VE OPERATÖRÜN AYNI DİLİ KONUŞABİLİYOR OLMASI GEREKİYOR. TEZMAKSAN’IN AR-GE EKİBİ TARAFINDAN GELİŞTİRİLEN YAZILIM PROGRAMI KAPASİTEMATİK, İŞLETME SAHİPLERİNİN İNTERNET OLAN HER ORTAMDAN MAKİNELERİNİ TAKİP EDEBİLMELERİNE OLANAK TANIYOR.

Türkiye’nin uluslararası piyasada rekabet gücünü hem koruması hem de birkaç adım öne geçmesi için Endüstri 4.0 ve otomasyon sistemleri önem arz ediyor. Aynı zamanda otomasyon, yapay zekâ, veri analizleri ile üretim tesislerinde, yönetim, ölçüm, takip tasarım ve müşteri ilişkileri yöntemlerini de etkin kullanabilmek gerekiyor. Bu geçişte de insanı gücünü yok saydığı düşünülen otomasyon sistemlerinin, bilinenin aksine insan ve makinaların birlikte çalışma prensibine dayalı çalışabilmesi verimliliği getiriyor.

“ÜRETİMİNİZ DURMASIN,

7/24 FABRİKANIZLA KONUŞUN”

Tezmaksan, müşterilerin verimlilikleri üzerine geliştirdiği yeni nesil çözümleriyle sanayinin işini kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Türkiye sanayisini Endüstri 4.0 rekabetine hazırlamak için “Kapasitematik” adlı üretim takip yazılımını geliştiren Tezmaksan, makineleri ve operatörleri 7/24 konuşturuyor. “Kapasitematik ile üretim düşmesin, 7/24 fabrikanız ile konuşun” mottosu ile imalat sanayisinin hizmetine sunulan Türkiye’nin en yeni veri analiz programın yararları ise aşağıdaki gibi sıralanıyor:

  • İşletme verimliliğini arttırır
  • Yeni iş ve pazar olanakları sağlar
  • Otomasyon sayesinde süreçlerden sapmadan, daha dar tolerans limitleri ile çalışma olanağı sunar
  • Arızaların önceden anlaşılması ve vaktinde tedbir alınmasına olanak tanır, (Kestirimci Bakım)
  • Ürünün kavramdan-pazara geçen süresini kısaltır
  • Tesislerden daha yüksek verim alınması ile kapasiteye yatırım gerekliliğini azaltır
  • İş kazalarının azaltılması.