Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

OTOMATİK ÜRETİMDEN AKILLI ÜRETİME GEÇEN ENDÜSTRİYEL TESİSLER

DELTA’NIN ÜRETİM PROSESLERİNDEKİ DENEYİMİ ENDÜSTRİYEL OTOMASYON VE ÜRETİM YAZILIMI GELİŞTİRME YETKİNLİKLERİ, ENDÜSTRİYEL TESİSLERİN OTOMATİK ÜRETİMDEN AKILLI ÜRETİME GEÇMELERİNE YARDIMCI OLUYOR.

Akıllı fabrikalar hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Akıllı fabrikalar, üretim tesislerinin sipariş girişinden ürünlerin teslimine kadar olan tüm sürecin en etkin şekilde kullanılmasını içeren ve üretim hatlarındaki prosesleri otomatik hale getirilmesine yönelik bir konsept. Bu uygulama ile birlikte enerji verimliliği ve tedarik süresi açısından en etkin çözüm sağlanıp maliyetlerin minimize edilmesi hedefleniyor. Ülkemizde birçok sektörde faaliyet gösteren mevcut veya yeni kurulan tesisler akıllı üretim sistemini uygulamakta ya da uygulanmasını hedeflemektedir.

DELTA’nın akıllı fabrikalar için çözümleri nelerdir?

Delta’nın üretim proseslerindeki deneyimi ile endüstriyel otomasyon ve üretim yazılımı geliştirme yetkinlikleri, endüstriyel tesislerin otomatik üretimden akıllı üretime geçmelerine yardımcı oluyor. Akıllı fabrikalar için data izleme ve yönetimi, network DIACloud IOT çözümleri, kontrol, sürücü, motion, robot ve saha ekipmanları çözümleri bulunuyor.

DIACloud, DELTA tarafından geliştirilen cloud destekli bir IoT platformudur. Bu platform ile birlikte kullanıcılar; web portalı veya mobil uygulama üzerinden ücretsiz olarak tüm saha cihazları ile iletişim kurup, kontrol edebiliyor. Geniş ürün portföyü ile endüstriyel üretim tesislerinin, makine üreticilerinin ve sistem entegratörü firmalarının ihtiyaçlarını karşılayacak daha akıllı ve yenilikçi çözümlerimizi yaygın satış ağımız ve satış sonrası teknik desteğimiz ile sürdürmeye devam edeceğiz.

“DELTA, 1971 YILINDAN BERİ YILLIK CİROSUNUN %7’LİK KISMINI AR-GE ÇALIŞMALARINA HARCIYOR.” DELTA TÜRKİYE ÜLKE MÜDÜRÜ MEHMET SÖNMEZ

DELTA’nın Türkiye’deki faaliyet hedefleri hakkında bilgi alabilir miyiz?

Türkiye’de DELTA yaklaşık 10 yıldır telekom alanında kendi organizasyonu ile faaliyet gösteriyor, endüstriyel otomasyon alanında ise iş ortaklarımız ile 15 yıldır başarıyla temsil ediliyor. Yaklaşık 6 aydır Delta Türkiye olarak otomasyon alanında satış, pazarlama ve servis fonksiyonlarını içeren ciddi bir yapılanma ve yatırım sürecindeyiz. Her biri kendi alanında yetkin ekibimiz ve iş ortaklarımız ile birlikte, yeni ürün gruplarımız ve çözümlerimizi en doğru şekilde uygulayarak son kullanıcıların verimliliklerini arttırıp kendi alanlarında daha rekabetçi üretim yapabilmelerini amaçlıyoruz.