Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

MOBİL YAZICI SİSTEMLER SAYESİNDE İŞ SÜREÇLERİ DAHA BAĞIMSIZ

PHOENIX CONTACT

PHOENIX CONTACT’IN ENDÜSTRİYEL MARKALAMA VE TANIMLAMA ÇÖZÜMLERİ İŞLETMELERDEKİ VE SAHALARDAKİ İŞLERİ KOLAYLAŞTIRACAK ŞEKİLDE TASARLANDI. PROFESYONEL PLANLAMA VE MARKALAMA YAZILIMINI, YENİLİKÇİ BASKI SİSTEMLERİNİ, TÜM UYGULAMA ALANLARINA YÖNELİK MARKALAMA MALZEMELERİNİ İÇEREN KOMPLE SİSTEM YELPAZESİ, PLANLAMADAN BİTMİŞ ETİKETE KADAR SEZGİSEL VE KULLANICI DOSTU ÇÖZÜMLER SUNUYOR.

Phoenix Contact’ın UV-LED yazıcılarının teknoloijisi hakkında bilgi verebilir misiniz?

2019 yılında pazara sunduğumuz BLUEMARK ID ve BLUEMARK ID COLOR yazıcılarında mürekkep partiküllü sıvılaştırılmış plastikten imal edilen özel bir sıvı kullanıyor. Sıvı, UV ışığıyla sertleştiriliyor. Bu nedenle etiket anında silinme ve çizilmeye karşı dayanıklı oluyor. BLUEMARK ID ve BLUEMARK ID COLOR ile baskı yapmak emisyon üretmiyor. Mürekkebin akışkan bileşeninin baskıdan sonra buharlaştığı mürekkep püskürtme işlemi ile karşılaştırıldığında UV LED teknolojisi çevreye önemli ölçüde duyarlı. BLUEMARK ID ve BLUEMARK ID COLOR yazıcı sistemleri, yüksek hızda ve daha önce hiç olmadığı kadar kolay şekilde kaliteli etiketler oluşturuyor. Sezgisel işletim yazılımı tüm yazdırma sürecinde size yol gösteriyor, bakım işlemlerini otomatikleştirir ve yazdırma hatalarından kaçınmanıza yardımcı oluyor. Çevre dostu UV LED baskı teknolojisi, siyah-beyaz ve hatta renkli (BLUEMARK ID COLOR) keskin yazı biçimlerini basabiliyor. UniCard serisi ile birlikte BLUEMARK ID, tüm malzemeleri plastik ve alüminyumdan UniSheet formatında işliyor.

Phoenix Contact’ın Bluemark ID ve Bluemark ID COLOR yazıcılarının avantajları nelerdir ?

BLUEMARK ID yazıcı serisi ile 1350’den fazla markalama malzemesine farklı uygulamalar için etiket basımı mümkün. Plastik ve alüminyumu içeren geniş bir markalama ürün gamına sahip. Yüksek hızlı baskı sayesinde zaman kazandırıyor. Kolaylaştırılmış endüstriyel renkli baskı yazıcısı BLUEMARK ID COLOR ile tek renkli baskıya ek olarak ayrıca çok renkli CYMK ile de baskı yapabiliyor. Markalama sıvısı anında sertleşiyor. Bu malzemelerin derhal kullanılabilmesini sağlıyor. Yenilikçi baskı metodu sayesinde kaliteli etiketler kullanıma hazır oluyor. Entegre markalama yazılımı tüm baskı sürecinde kullanıcılara yol gösteriyor. Baskı verisinin doğrudan girilmesi, sorun gidermek için videolar ve sezgisel menü dolaşımı rahat çalışılmasını sağlıyor. Önden besleme veya istiflenir magazinler sayesinde esnek malzeme montajı da mümkün.

Phoenix Contact’ın Lazer yazıcı sistemi hangi tip etiketleri basabilir?

Phoenix Contact’ın lazer teknolojiyle çalışan TOPMARK LASER ve bu sene pazara sunduğumuz TOPMARK NEO olmak üzere iki farklı yazıcısı var. Direkt lazer etiketlemede yenilikçi markalama sistemi en katı gereksinimleri en kısa sürede karşılayan etiketler oluşturuyor. TOPMARK NEO, klemensler, iletkenler, kablolar ve ekipmanların markalanması için piyasadaki en geniş lazer ürün yelpazesini işliyor. Çok sayıda akıllı fonksiyon sayesinde, operasyon çok kolay ve sezgisel ve kapsamlı ön bilgi olmadan çalıştırılabiliyor.

TOPMARK NEO için 650’den fazla paslanmaz çelik, alüminyum, ABS, poliakrilik ve polikarbonat markalama malzemeleri mevcut. Eşsiz malzeme yönetimi ve PROJECT complete planlama ve markalama yazılımına entegrasyon sayesinde TOPMARK NEO dakikada 250 etiketlik kapasitesiyle kendi sınıfındaki en hızlı lazer yazıcıdır. Darbeli lazer teknolojisini baz alıyor. Direkt lazer etiketleme yapıyor; mürekkep yok, mürekkep şeridi yok, toner yok anlamına geliyor. Gravür, tavlama veya karbonlaştırma yoluyla yüskek kalitede, kalıcı etiketleme mümkün.

Phoenix Contact’ın mobil yazıcılarından biri olan THERMOMARK PRIME’ın avantajları nelerdir ?

Phoenix Contact’ın mobil yazıcı sistemleri sayesinde iş süreçlerini daha bağımsız ve esnek gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli etiketleri masanızda veya sahada basmanız mümkün. THERMOMARK PRIME entegre markalama yazılımı, bağımsız besleme ve kullanıcı dostu arayüzüyle mobil kullanıma uygun. Kompakt ölçüleri ve pratik aksesuarları tüm uygulamalar için ideal olup malzeme portföyü endüstriyel markalamada birçok uygulama için sayısız üründen oluşuyor.

THERMOMARK PRIME taşınabilir mobil yazıcıdır. Dokunmatik ekranı, ribonları ve değiştirilebilir pili sahada baskı işlemlerini kolaylaştırıyor.

Entegre etiketleme yazılımı sayesinde kolay data girişi mümkündür. Güçlü pil, yedi saate kadar dayanıyor. Malzeme ve kartuş değişimi on saniyeden daha kısa sürede yapılıyor. 600 etiket çeşidiyle çok geniş bir uygulama alanına hitap ediyor. Otomatik mürekkep şeridi ve malzeme algılaması baskı hatalarını önlüyor.

Phoenix Contact’ın tüm markalama sistemleri için kullanılan PROJECT complete planlama ve markalama yazılımı ile DIN rayların ve etiketlerin planlaması her zamankinden daha kolay ve sezgisel oluyor. Tüm ortak CAE programlarına yönelik tek arayüz, elektronik planlamadan verilerin doğrudan alınmasını sağlıyor. Otomatik düzeltme işlevi DIN rayı için gereken aksesuarları tamamlıyor.

Uygulamanız için ideal malzeme; markalama sistemi ürün yelpazesi çok çeşitli markalama malzemeleri ile her uygulamayı kapsıyor. Klemenslerin, iletkenlerin ve kabloların, ekipmanların ve sistemlerin etiketlenmesi için çok sayıda versiyon her montaj durumunu ve gereksinimini kapsıyor. Etiketlerin dayanıklılığı, aşırı koşullar altında bile çok sayıda laboratuvar testinde kanıtlanmış ve tüm uluslararası norm ve standartları karşılıyor.