Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

TAM LINEER GERİ BESLEME İÇİN AKILLI POZİSYON ÖLÇÜM SİSTEMİ

BALLUFF

BALLUFF BMP SERİSİ; SICAKLIĞI, ÇALIŞTIRMA SAYILARINI GÖRÜNTÜLÜYOR, LİMİT DEĞERİ AŞILDIĞINDA UYARI VERİYOR.

Balluff BMP serisiyle, IO-Link vasıtasıyla sadece pistonun seyirdeki tam konumuna ilişkin sinyalinin yanında, sensör durumu ve mevcut çevre koşullarıyla ilgili bilgiyi de sağlıyor. Sensör; sıcaklığı, çalıştırma sayılarını görüntülüyor, yapılandırılabiliyor ve limit değeri aşıldığında uyarı veriyor. Bir iç sayaç, sensörün tüm ömrü boyunca çalışma saatlerinde, son servis ve son çalıştırmanın her ikisinden itibaren geçen süre için görüntüleme gerçekleştiriyor. Bu da bir sonraki servis aralığında, olası bir parça değiştirme planını mümkün hale getiriyor.

Bütünleşik IO-Link arayüzü ayrıca esneklik sağlıyor. Örneğin, zaman tasarrufu parametreleştirme fonksiyonları sayesinde hızlı format değişikliklerine imkan tanıyor. Bu manyetik, temazsız ve aşınmaz sensör, pistonun tam konumunu sürekli olarak tespit ediyor.

Tüm silindir tipleriyle mükemmel uyumlu olup kolayca kuruluyor. Tercih edilen uygulamalar, montaj, işleme ve fabrika otomasyonu gibi, işlem ve üretim kalitesi açısından tam olarak tanımlanan pistonun çalıştırılmasının gerektiği durumları kapsıyor.