Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

O300 Minyatür Lazer Sensörleri

Baumer

O300 lazer ürün portföyü hassas algılama için kişiye özel ürün çeşitlilikleri sunuyor. Üzerinde buton olmaması sebebi ile manyetik alan içerisinde bulunan tornavida gibi ferromanyetik kolaylıkla bulunabilecek cisimlerle kolay ve kullanıcı dostu bir şekilde devreye alınabiliyor. Basma düğmesi veya potansiyometrenin kurcalanabilirlik dezavantajına karşı QTeach dirençli öğreme yöntemi devre dışı bırakılıyor, böylece maksimum güvenilirlik ve sistem kullanılabilirliği sunuyor.

Seçim yapılan beş farklı sensör prensibi arasında reflektörsüz orijinal ışık bariyeri olan SmartReflect vurgulanmalıdır.

Ürün grubuna yeni katılan mesafe sensörleri ise IO-Link ile gördüğü objeye olan uzaklığı tam olarak mm cinsinden veriyor. Yıkanabilir ve hijyenik tasarımlı paslanmaz çelik versiyonları ile gıda ve ilaç endüstrilerindeki paketleme tesisleri için O300 lazer sensörlerinin tipik uygulamalarını genişletiyor.

IO-Link entegrasyonu sayesinde ‘’Endüstri 4.0’’ için hazır bir şekilde müşterilere sunuluyor. IO-Link standart ağ bileşenleri kullanarak tüm uygulamalar için sensörlerin hızlı ve kolay bir şekilde yapılandırılmasını sağlıyor.

O300 minyatür lazer sensörler Standart Led, PinPoint, Infrared Led ve Lazer ile 4 farklı ışık kaynağı ve 5 farklı sensör prensibi ile çalışıyor;

  • Cisimden Yansımalı Sensör
  • Arka Fon Bastırmalı Sensör
  • SmartReflect (Reflektörsüz ışık bariyeri ve transparan objeler)
  • SmartReflect (Transparan objeler)
  • Retro-Reflektif Sensör (Işık bariyeri ve Transparan objeler)
  • Karşılıklı Sensörler