Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

ROBOT TEKNOLOJİSİNDE TÜRKÇE DİL SEÇENEĞİ SUNAN EĞİTİM PLATFORMU

UNIVERSAL ROBOTS, TÜRKÇE DİL SEÇENEĞİYLE ALANINDA BİR İLKE İMZA ATARAK TÜRKİYE’DEKİ FARKLI ÖLÇEKTEN TÜM SEKTÖRLERE ROBOT EĞİTİMİ AVANTAJI SUNUYOR.

Günümüz üretim süreçlerinde tüm sektörler verimliliği artırmak için hızlı ve kolay uygulanabilir araçlara yöneliyor. Universal Robots, cobot’larında olan standart Türkçe dil avantajının yanı sıra UR Akademi platformunda online, ücretsiz olarak sunduğu cobot programlama eğitimine 2019 yılında Türkçe yeni dil seçeneğini ekleyecek. Türkçe dil seçeneğiyle alanında bir ilke imza atarak Türkiye’deki farklı ölçekten tüm sektörlere robot eğitimi avantajı sunmayı hedefliyor.

Universal Robots’un insan makine iş birliğine dayalı çalışma konsepti ve ileri teknolojisiyle çeşitli endüstri kollarında kullanıcılara önemli avantajlar sağlayan çalışmaları eğitim hizmetlerine de yansıyor. Universal Robots endüstriyel süreçlerde rekabet avantajı yaratmak için verimliliği artıran kolay uygulanabilir araçlara yönelen tüm sektörlere UR Akademi ile çözüm sağlıyor. İş birliğine dayalı robot (cobot) kavramını öğrenmek ve robot programcısı olmak isteyenler için sunduğu ücretsiz platform UR Akademi’ye ekleyeceği yeni Türkçe dil seçeneğiyle, Türkiye’deki farklı ölçekten tüm sektördeki kullanıcılara ulaşarak robot eğitimini genişletiyor. Otomasyonu herkes için erişilebilir hale getiriyor.

KULLANICILAR ROBOT KURULUM, PROGRAMLAMA VE ESNEK KULLANIM KOLAYLIĞINI İLK ELDEN TECRÜBE EDİYORLAR”

Robot kullanımını tüm büyük ölçekli işletmelerin yanı sıra KOBİ’lerde de artırmayı amaçladıklarının altını çizen Universal Robots Türkiye Satış Geliştirme Yöneticisi Kandan Özgür Gök, “UR Akademi’de kolay çevrimiçi eğitim modüllerimiz, etkileşimli simülasyonlar yoluyla uygulamalı öğrenim imkanı sunuyor. UR Akademi, robot programcısı olmak için dünya çapında 130’dan fazla ülkeden katılan 45 binden fazla kullanıcıya sahip. Kullanıcılarımız, UR Akademi’ye giriş yaparak robot kurulumunun çok kolay olduğunu ilk elden tecrübe ediyorlar ve hangi üretim görevlerinin otomatikleştirilebileceğini görebiliyorlar. Kullanıcılarımızdan bu yönde olumlu geri dönüşler almak bizi sevindiriyor. İngilizce, İspanyolca, Almanca, Fransızca, Çince, Japonca, Korece ve Tayca olarak 8 dilde sunulan 9 online modül, robot teknolojisi alanında tecrübesi olmayan kullanıcılara dahi önemli bir kolaylık sağlıyor. Universal Robots Akademi sayesinde sadece 87 dakikada robot programcısı olunabiliyor. Universal Robots olarak, yeni Türkçe dil seçeneği ekleyerek Türkiye’deki kullanıcılara da önemli avantajlar sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

KANDAN ÖZGÜR GÖK, TÜRKİYE SATIŞ GELİŞTİRME YÖNETİCİSİ “UR AKADEMİ’DE KOLAY ÇEVRİMİÇİ EĞİTİM MODÜLLERİMİZ, ETKİLEŞİMLİ SİMÜLASYONLAR YOLUYLA UYGULAMALI ÖĞRENİM İMKANI SUNUYOR. UR AKADEMİ, ROBOT PROGRAMCISI OLMAK İÇİN DÜNYA ÇAPINDA 130’DAN FAZLA ÜLKEDEN KATILAN 45 BİNDEN FAZLA KULLANICIYA SAHİP”