Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

AĞIR UYGULAMALARI KOLAYLAŞTIRAN ROBOT TEKNOLOJİLERİ

UNIVERSAL ROBOTS

UNIVERSAL ROBOTS, YENİ PİYASAYA SÜRDÜĞÜ E-SERİES’İN UR16E MODELİYLE OTOMASYONU DAHA DA HIZLANDIRIYOR. AĞIR GÖREVLER İÇİN GELİŞTİRİLEN 16 KG KAPASİTELİ UR16E KOLABORATİF ROBOTLA, OTOMASYON HERKES İÇİN DAHA DA ERİŞİLEBİLİR HALE GELİYOR.

İnsanla iş birliğine dayalı kolaboratif robotları ile tüm sektörlere çözüm sağlayan ve otomasyonu herkes için erişilebilir hale getiren Universal Robots, geniş bir uygulama yelpazesindeki ağır görevler için ürettiği e-Series’in yeni modeli UR16e ile otomasyonu daha hızlı ve kolay hale getiriyor. 16 kg taşıma kapasitesiyle UR16e, ağır parçaların ve ürünlerin kaldırılması, taşınması, maliyetlerin düşürülmesi ve duruş sürelerinin azaltılmasıyla ilgili ergonomik ve verimlilik zorluklarını ortadan kaldırıyor.

“UR16E ÜRETİM PERFORMANSINI İYİLEŞTİRMEK İÇİN DAHA FAZLA İMKAN SUNUYOR”

UR16e’ye ilişkin konuşan Universal Robots Başkanı Jürgen von Hollen, “Bugünün belirsiz ekonomik ikliminde üreticilerin rekabet gücünü korumak için esnek çözümlere bakmaları gerekiyor. UR16e ile ağır görevlerin güvenli ve verimli bir şekilde üstesinden gelebilecek bir robot ihtiyacını karşılıyoruz. Bu lansman, ürün portföyümüzün çok yönlülüğünü önemli ölçüde artırıyor ve üreticilere üretim performansını iyileştirmek, potansiyel işgücü sorunlarını ortadan kaldırmak ve uygulamaları genişletmek için daha fazla imkan sunuyor” dedi.

UR16E’DEN HIZLI YATIRIMIN GERİ DÖNÜŞÜ

UR16e, yüksek taşıma yükünü 900 mm’lik bir erişimle birleştiriyor ve +/- 0,05 mm tekrarlanabilirlik sunuyor. UR16e, çok parçalı taşıma ve CNC tezgah uygulamaları için hassasiyetten ödün vermeden otomasyon yapabilmek için ideal bir çözüm sağlıyor. Universal Robots’un diğer e-Serisi modellerinde olduğu gibi UR16e de yerleşik kuvvet algılaması, özelleştirilebilir durma süresi ve mesafesi, yapılandırılabilir 17 emniyet fonksiyonu ve sezgisel bir programlama akışı içeriyor. Hızlı yatırım geri dönüşü sağlıyor.