Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE ARAÇ PARÇALARI ÜRETİMİNE YÖNELİK POLİÜRETAN ÇÖZÜMLER

FLOKSER KİMYA

GÜÇLÜ, DAYANIKLI, HAFİF YAPISININ YANI SIRA MOTOR SICAKLIĞINA VE GÜRÜLTÜSÜNE KARŞI KORUMA SAĞLAYAN POLİÜRETAN KÖPÜKLER, OTOMOTİV SEKTÖRÜNÜN İHTİYAÇLARINI KARŞILIYOR.

Otomotiv sektöründe poliüretan sistemler yaygın olarak kullanılıyor ve araç üretiminde poliüretan köpük uygulaması sektörün en büyük paylarından birini oluşturuyor. Birçok otomobilin koltuk ve koltuk başlıklarında, kolçaklarda, direksiyon, tavan gibi iç bölümlerin tamamı poliüretan ile üretiliyor; konfor, koruma, enerji tasarrufu ve yüksek çevresel performans bakımından gerçek faydalar sunarken sürüşle ilişkili yorgunluğu ve stresi de azaltmaya yardımcı oluyor. Güçlü, dayanıklı ve hafif yapısının yanı sıra yalıtım özelliğiyle araç gövdelerinde ideal bir kullanım sağlayan poliüretan köpükler yoğun kullanımda bile orijinal sertliğini, şeklini ve esnekliğini koruyor.

Flokser Kimya, otomotiv sektöründe koltuk, direksiyon, ön konsol gibi parçaların üretiminde kullanılan esnek sünger ve integral poliüretan sistemlerinde yenilikçi çözümler sunuyor. Flokser Kimya’nın esnek sünger sistemleri, açık hücreli yapıları, yüksek mekanik ve esneklik özellikleriyle araçların koltuk ve koltuk başlıklarında yoğun olarak kullanılıyor. İntegral sistemler ise küçük gözenekli ve kalın cilt yapısı ile direksiyon, kolçak, konsol gibi alanlarda kullanılıyor.

POLİÜRETAN KÖPÜKLER ARAÇLARDA YÜKSEK PERFORMANS GÖSTERİYOR

Poliüretan integral sistemler, malzemenin yoğunluğunu artırmadan geniş bir sertlik aralığında yüksek performans ile çalışma özelliği gösteriyor. Talep edilen kullanım alanının özelliklerine göre ürün formülasyonları tasarlanıyor.