Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

KITALAR ARASI NAKLİYATLARDA KORUNAN OTOMOTİV PARÇALARI

CHEP

CHEP, ULUSLARARASI TEDARİK ZİNCİRİ SÜREÇLERİNDE MÜŞTERİLERİNİN DOĞRU ÇÖZÜMLERİ UYGULAMASINA YARDIMCI OLACAK ALTYAPISIYLA ONLARIN İHRACAT VE İTHALAT SIRASINDA OLUŞABİLECEK RİSKLERİNİ BELİRLİYOR. SUNDUĞU EKİPMAN ÇEŞİTLİLİĞİYLE SANAYİ PARÇALARININ KORUNMASINI, AZ MALİYETLE EN FAZLA VERİMİN ALINMASINI SAĞLIYOR.

Tedarik zinciri sürecinin bir aşaması olan ithalat ve ihracat sırasında yasa ve kurallarla birlikte çeşitli nakliye biçimleri ile ulaşım ağlarının oluşturduğu karmaşık işlemler bulunuyor. Firmalar bu süreçte hızlı karar verebilmek için ürünlerinin nerede olduğunu takip etmek, planlanan zamanda, eksiksiz ve hasarsız gitmesini garanti altına almak istiyor.

CHEP, otomotiv ve beyaz eşya sektörleri başta olmak üzere ana ve yan sanayi parça üreticilerine özel endüstriyel çözümler sunuyor. Dünyanın her yerine her türlü sanayi parçasını taşımak için tasarlanmış kıtalararası ağ, sistem ve çözümleriyle hizmet veriyor. Doğru çözümleri uygulayarak, parçaların korunmasını, en verimli nakliye yöntemlerinin kullanılmasını sağlıyor. Böylece müşterilerinin daha az maliyetle en fazla verimi almasına ve karlarını artırmasına yardımcı oluyor.

GÜMRÜK İŞLEMLERİ İÇİN ÇÖZÜMLER

Tedarik zincirinde ağ ve bilgi birikimine sahip olan CHEP, ekibiyle müşterilerinin toplam satın alma maliyetini değerlendiriyor. ‘Yalın Altı Sigma’ ilkelerini kullanarak mevcut tedarik zincirini analiz ediyor ve fırsatları belirliyor. Bu doğrultuda katma değeri olmayan faaliyetleri ortadan kaldırıyor, maliyetleri azaltan ve avantajları gösteren bir finans modeli hazırlıyor. Müşterilerinin ana hedeflerine ve temel performans göstergelerine ulaşmalarını sağlayacak en az riskli çözümleri buluyor.

Ayrıca CHEP, uluslararası nakliyatlarda kesinti olmaması için gümrük işlemlerine destek veriyor, bu sayede parça teslimindeki gecikme ve para cezası ödeme riskini azaltmalarına yardımcı oluyor. Yeniden kullanılabilir ambalaja dair ilgili ülkelerdeki operasyonel ihracat ve ithalat işlemlerini öğrenmenin yanı sıra üçüncü parti tedarikçilerle birlikte çalışarak ölçek ekonomisini oluşturuyor.

CHEP Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Serhat Enyüce, “CHEP olarak global ölçekte ana ve yan sanayi parça üreticileriyle çalışan ve tedarik zinciri süreçlerinde büyük deneyime sahip olan bir firmayız. Müşterilerimizin uluslararası tedarik zincirlerini geliştirmek için gerekli bilgi ve uzmanlığımızı kullanıyoruz. Kaliteli ve yeniden kullanılabilen ekipman çözümlerimizle etkin bir tedarik zinciri süreci inşa etmelerini sağlıyoruz. Böylece dünya üzerinde daha fazla yere daha fazla ürünün hızlı ve sürdürülebilir bir şekilde taşınmasına yardımcı oluyoruz” dedi.