Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İÇİN ŞARJ İSTASYONLARI

ZORLU ENERJİ

TÜRKİYE’DE HAYATA GEÇİRDİĞİ ELEKTRİKLİ ARAÇ ŞARJ İSTASYONLARIYLA, DÜŞÜK EMİSYONLU, TASARRUFLU VE SESSİZ BİR DENEYİM SUNAN ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLERİN YAYGINLAŞMASINA KATKIDA BULUNAN ZORLU ENERJİ, TÜRKİYE’NİN EN HIZLI ELEKTRİKLİ ARAÇ ŞARJ İSTASYONUNU, MANİSA’DA BULUNAN OKSİJEN 0375’TE AÇTI. ZES, ŞU AN 158 FARKLI LOKASYONDA 292 ŞARJ NOKTASIYLA HİZMET VERİYOR.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kullanımı gittikçe yaygınlaşan elektrikli otomobiller; çevre dostu, tasarruflu, düşük emisyonlu ve aynı zamanda sessiz olmaları nedeniyle tüketiciler tarafından tercih ediliyor. Hayata geçirdiği yeni nesil teknolojilerle “geleceğin enerji şirketi” olma yolunda hızla ilerleyen Zorlu Enerji ise 2018 yılında kurduğu “Zorlu Energy Solutions” (ZES) ile elektrikli araçlar için şarj istasyonlarını hayata geçirmeye devam ediyor.

Türkiye’deki elektrikli otomobil devinimini hızlandırma hedefi doğrultusunda şarj istasyonu çalışmalarına devam eden ZES, 180 kW gücündeki Türkiye’nin en hızlı şarj istasyonunu, Manisa’daki Oksijen 0375’te açtı. Hayata geçirdiği elektrikli araç şarj istasyonlarıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Eskişehir gibi Türkiye’nin büyük şehirlerini birbirine bağlayan ZES, aynı zamanda sürücülerin Ege ve Akdeniz kıyılarına da elektrikli otomobilleri ile kesintisiz sürüş yapmasını sağlıyor. Bununla beraber halihazırda elektrikli araç şarj istasyonu bulunan şehirlere de alternatif rotalar için iyileştirmeler yapan ZES, bu kapsamda lokasyon, şarj istasyonu ve soket sayısını da her geçen gün artırıyor. Bugün 158 farklı lokasyonda ve 292 şarj noktasıyla hizmet veren ZES’in açılan tüm yeni istasyonları https://zes.net/sarj-noktalari.html adresinde de yer alıyor. ZES, uzun vadede tüm Türkiye’yi kapsamayı hedefliyor.