Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

ONLINE OLARAK HIZLI VE KOLAY SEÇEBİLEN TAHRİK SİSTEMLERİ

FAULHABER

FAULHABER SÜRÜCÜ SEÇİM ARACI, PROJELERİN ERKEN AŞAMALARINDA PLANLANAN UYGULAMALAR İÇİN UYGUN TAHRİK SİSTEMLERİNİ BELİRLEYEBİLME İMKANI TANIYOR.

FAULHABER, sürücü seçim aracıyla projeler için gerekli olan sürücü sistemini kesin olarak belirleyebiliyor ve özel bir sorgulama yapabilme imkanı tanıyor. Geliştiriciler ve uygulama mühendisleri için – eğer dar bir zamanları varsa- ideal çözüm bir çözüm haline geliyor.

Uygun çözümü hızlı bir şekilde belirlemek için hız ve tork gibi çok az bilgi yeterli olabiliyor. En önemli parametreleri içeren okunması kolay bir liste, hesaplanan seçenekleri gösteriyor. Bu da daha sonra akıllı filtre kullanılarak en uygun sürücü çözümleri bulmaya yarıyor. Bu durum için ise, üç ürüne kadar bir karşılaştırma fonksiyonu bulunuyor ve kapsamlı ürün verileri hemen bir tabloda sunuluyor.
Eğer belirli bir motor serisi veya bir motor/redüktör kombinasyonunun özel serisi uygun ise, önceden seçilebiliyor ve çözüm gerekli performansla bağlantılı olarak hesaplanabiliyor. Ayrıca FAULHABER sürücü seçim aracının termal (“sıcak”) hesaplamayla motorun ısıtılmasının neden olduğu elektriksel özelliklerde de değişikliklere dikkat çekiyor.

Gereksinimleri karşılayan sistemler bulunduktan sonra, özel kurulum işlevi kullanılarak doğrudan FAULHABER’dan bilgi alınabiliyor böylece bir satış mühendisiyle hemen iletişime geçilebiliyor. FAULHABER sürücü seçim aracı; ek sürücü tipleri, ürünler ve işlevlerle kademeli olarak geliştiriliyor. Bu nedenle, gelecekte geliştirmenin erken aşamalarında planlanan uygulamalar için uygun tahrik sistemleri belirlenebiliyor.