Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Fabrika Otomasyonunda Enerji Çözümleri Ve Hidrolik Uygulamalar

Balluff

Balluff, tüm sensör ve otomasyon çözümlerinde olduğu gibi fabrika otomasyonu, enerji izleme / takip ve hidrolik sistemlerin kontrolü konusunda da sunduğu çözümlerle IO-Link ve Endüstri 4.0’ı destekliyor.

İşletmelerde, çok sayıda proses operasyonunu düzenlemek ve kontrol etmek için hidrolik sistemler kullanılıyor. Bu sistemler kararlı ve gerekli basıncı üreten hidrolik ünitelerdir. Aynı derecede kararlı olan sensor ve otomasyon çözümleri son derece güvenli ve hassas olarak Balluff tarafından sağlanıyor. Balluff, enerji özellikle hidrolik enerji yönetimi konusundaki talepleri ve problemleri oldukça ekonomik ve kalıcı çözüme kavuşturan yenilikleri sunuyor. Tüm sensör çözümlerinde olduğu gibi bu alanda da Endüstri 4.0 ve IO Link teknolojisini destekiyor.

Hassas Basınç Ölçüm Ve Kontrolü

Geniş ekranları ve VDMA’ya uygun basit bir çalışma konsepti ile Balluff BSP basınç sensörleri basit ve hızlı bir şekilde devreye alınabilir. Dijital gösterge ve elektrik sinyal çıkışı proses bağlantısından bağımsız olarak izole edildiğinden, Balluff basınç sensörleri esnek şekilde ve montaj alanından tasarruf sağlayacak şekilde kurulabilir.

Avantajları

  • Kompakt dış gövde
  • Dahili dijital gösterge
  • Binary kodlamalı anahtarlama
  • Analog ve IO link çıkış özelliği
  • – 40°C’ ye kadar kullanım opsiyonu

Sürekli İzlenebilir Akışkan Seviye Kontrolü

Hidrolik sistemlerin basınç üretebilmesi için belli bir seviyede ve yoğunlukta akışkan bulunması gerekiyor.

Balluff Kapasitif Sensör (BCS) çözümleri ile minimum ve/veya maksimum akışkan seviyesi tespiti çok çeşitli yüzey ve hazneler için yapılabiliyor.

Avantajları

  • Minimum ve maksimum seviyede kararlı ölçüm
  • Geniş bir sıcaklık aralığında kullanım kolaylığı

Balluff, tüm sensör ve otomasyon çözümlerinde olduğu gibi Fabrika otomasyonu, enerji izleme / takip ve hidrolik sistemlerin kontrolü konusunda da sunduğu çözümlerle IO Link ve Endüstri 4.0’ı destekliyor.