Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

WEB TABANLI GÖRÜNTÜLEMEYLE UZAKTAN ERİŞİM

PILZ

PILZ PASVISU WEB TABANLI GÖRSELLEŞTİRME YAZILIMIYLA DURUŞ SÜRELERİNİ AZALTMAYA YARDIMCI OLUYOR.

Otomasyon projeleri, basit konfigürasyon ve optimum görselleştirme için PASvisu web tabanlı görselleştirme yazılımı kullanılarak yönetilebiliyor. Kapsamlı sayfaları sayesinde gelişmiş görselleştirme ile yerel olarak veya uzaktan erişim aracılığıyla tesisler kullanışlı ve geniş kapsamlı genel görünümüne kolaylıkla ulaşabiliyor.

PSS 4000 OTOMASYON SİSTEMİNE BAĞLANTI

PASvisu, Pilz PSS 4000 otomasyon sistemi ile mükemmel derecede uyumlu. PAS 4000 kontrol yazılımı, otomasyon sisteminin bir parçası olarak PASvisu görselleştirme yazılımına bağlanmak için ideal. Bu, makinenin tüm kullanım ömrü için kontrol sistemi ve görselleştirmelerin mükemmel birlikteliğini oluşturuyor.

PASvizu’nun Yararları:

 • Basit, sezgisel işlem ve kullanım için maksimum derecede uygundur
 • Hızlı ve emniyetli otomasyon sağlar
 • Gelecek değişikliklerden etkilenmez ve platformdan bağımsızdır
 • Güncel web teknolojilerini kullanır: HTML5, CSS3 ve JavaScript
 • PAS4000 ile PASvisu projeleri arasındaki bağlantı sayesinde proje süreleri büyük ölçüde azaltılır
 • Web teknolojisinin kullanımı ile sistemin platformdan bağımsız olması geniş bir yelpazeye yayılan cihazlar üzerinde esnek uygulama sağlar
 • Gerçek sunucu fonksiyonelliğiyle gerçekleştirilen uzaktan erişim sayesinde daha az durma süreleri sağlar
 • Proje geneline yayılan tasarım şablonları sayesinde tek tip görünüm elde eder (CSS3 stil sayfaları)

PASvisu Yapısı

PASvisu, PASvisu Builder ve PASvisu Runtime konfigürasyon araçlarından oluşuyor. Desen kullanarak görselleştirme: Ön ek, son ek ve hata durumu gibi tüm ilgili özellikleri de içeren önceden belirlenmiş grafik girişi ve görüntü öğeleri (desenler) ile kolay ve sezgisel çalışma elde ediliyor. Desen, sürükle ve bırak yöntemiyle konfigürasyon sayfasına yerleştirilebiliyor. Proses değişkenleri, araçta otomatik filtreleme ile ilişkilendiriliyor ve giriş sırasında doğrudan değişkeni öneriyor (değişkenlerin manuel olarak oluşturulması gerekmez).

CSS3 (Basamaklı Stil Sayfası) üzerindeki fonksiyon ve görünümü ayırarak, önceden belirlenmiş çeşitli stiller proje içerisinden seçilebiliyor. Tek bir tıklama ile tüm projenin görünümü değiştirilebiliyor.

HTML5 kullanıldığından dolayı, erişim platformdan bağımsız olup ilgili web tarayıcıya sahip bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon gibi hemen hemen her türlü uç cihazla yapılabiliyor. Bu da daha kolay bir gerçek İstemci-Sunucu fonksiyonu oluşturmaya imkan sağlıyor. Sonuç olarak, uzaktan bakım yerel operasyonlardan ayrı tutulabiliyor. Bu da, duruş sürelerini azaltmaya yardımcı oluyor.

Görselleştirmeye Erişim:

 • Ağ: kablo tabanlı Ethernet
 • Wi-Fi: PC, tablet ve akıllı telefon ile kablosuz bağlantı
 • İnternet: PC, tablet veya akıllı telefondaki WAN/WLAN yönlendiricisi, üzerinden erişim sağlanabilir.