Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

TURCK, ONLİNE ERİŞİM İLE GERÇEKLEŞEN SEMİNERLER DÜZENLİYOR

Sanayide dijital dönüşüm konusunda doğası gereği pazara uzunca bir süredir katkı vermekte olan Turck, özellikle düşük adetlerde dahi verimli üretim, daha yüksek tesis müsaitliği ve son kullanıcı seviyesine kadar daha iyi kalite güvencesi sağlanması için veri ve haberleşme çözümleri ile üreticilere faydalar sağlıyor. Bu üç temel faydaya ulaşım için çeşitli teknolojiler geliştiren Turck, 2017 yılında bu teknolojilerin tamamının bir özetini bir dizi otel semineri ile tanıtmış, 2018 ve 2019 yılları boyunca da bu anahtar teknolojilerin her birine daha detaylı bir yaklaşım ile seminer dizilerinde yer vermiş ve vermeye de devam ediyor.

1 Ocak 2019 tarihi itibariyle kullanıma açtığı yeni ve kapsamlı eğitim salonunu teknoloji harikası kamera ve ses sistemi ile donatarak güvenli bir bağlantı üzerinden uzak erişime açmıştır. Bu şekilde teknoloji tanıtım ve ürün eğitimlerini iş ortaklarının kendi ofislerine taşımayı başarmış olan Turck bu sunumunu online seminer serisi ile genişletiyor. Aşağıdaki dört anahtar teknoloji hakkında günlük hayatınızda da rahatlıkla kullanabileceğiniz teknik bilgilendirme ve gelişmeleri içeren bir kapsam ile online seminerler tüm ilgililerin katılımına açık olarak aşağıdaki takvimde gerçekleşiyor olacak. Belirtilen tarihlerdeki seminerlere kayıt için Turck Türkiye’nin tüm seminer bilgilendirmelerini yaptığı blog sitesi www.turckseminer.com adresinden duyurulara ulaşabiliyor ve kayıt linki ile ücretsiz olarak kayıt olunabiliyor. Firma iletişim bilgileri ile beraber kayıt olan tüm katılımcılar ayrıca seminer esnasında chat ekranından soruları ile katkı verebiliyor ve seminer sonunda ilgili sunum ve yazılım materyalleri paylaşımına erişebiliyor.

TURCK ENDÜSTRİYEL OTOMASYON ALANINDA LİDER BİR ÜRETİCİDİR

30 ayrı ülkede 4.800 çalışanı ve 60 farklı ülkede temsilcileri ile bir aile şirketi olan Turck 2018 yılında 660 milyon Euro ciro gerçekleştirmiştir. 15.000’den fazla sensör çeşidinin, endüstriyel haberleşme modüllerinin, arayüz ekipmanlarının, bağlantı ve RFID sistemlerinin yer aldığı geniş ve çok yönlü ürün yelpazesi ile Turck, fabrika ve proses otomasyonu için yüksek verimli sistem çözümleri sunmaktadır. Firma RFID sistem çözümü BLident, kayıp faktörü olmayan yenilikçi uprox®+ endüktif sensörler ve patlama riski olan alanlarda da kullanılabilen kompakt veya modüler fieldbus ve uzak I/O modüller gibi üstün özellikli ürünleri ile standartları belirlemeye devam etmektedir.

Turck üretim teknolojileri ve küreselleşme konularında standartları çok önceden belirlemiştir. Problemlere anında çözüm önerme ve servis verebilme fikri doğrultusunda uluslararası faaliyet, henüz 1975 yılında Minneapolis, A. B.D.’de TURCK Inc. firmasının kuruluşu ile başlamıştır. Almanya, İsviçre, A.B.D., Meksika ve Çin’de bulunan üretim merkezleri ile Turck bugün yerel marketlerin koşullarına uyumu başarmıştır. Uluslararası faaliyetine rağmen şirketin çekirdek yetenekleri ve son teknoloji makineleri ile donatılmış ana üretim üsleri gelecekte de Almanya’da kalacaktır.

IO-Link Teknolojisi 27.06.2019 / 24.10.2019 Endüstriyel Bulut Çözümleri 25.07.2019 / 28.11.2019 Multiprotokol ve Akıllı Uzak I/O Çözümleri 22.08.2019 / 26.12.2019 RFID Teknolojisi 26.09.2019 / 23.01.2020