Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

TURCK, MOBİL EĞİTİM SALONLARIYLA UZAKTAN ERİŞİM SAĞLIYOR

Turck, 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle kullanıma açtığı yeni ve kapsamlı eğitim salonunu teknoloji harikası kamera ve ses sistemi ile donatarak güvenli bir bağlantı üzerinden uzak erişime açtı. Bu sayede Turck’un yenilikçi kontrol mimarileri, ARGEE, CodeSys V3 ve RFID tanımlama sistemlerinin yanında makine güvenliği teknolojileri, kablosuz I/O ağları, Multiprotokol ve IO-Link teknolojileri için de teknik tanıtım ve eğitimleri, mesafe ya da iş yoğunluğu dolayısıyla Turck’un ofisini ziyaret fırsatı bulamayan iş ortaklarının kendi yerlerinde gerçekleştirmesi mümkün oluyor.

Turck Türkiye genel Müdürü Bülent Giray, “55 yıllık firmamız Turck, son 10 yılında otomasyon sistemlerine olan odağını artırmış ve son 3 yıl içerisinde de pazara birçok yenilikçi kontrol ürünlerini ardı ardına sunmuştur. Bu yenilikçi teknolojilerin arasında ARGEE – web tarayıcı üzerinden basitçe programlanabilen kompakt uzak I/O ürünleri, TBEN-PLC – IP67 koruma sınıfında CodeSys V3 PLC, TX500 – Codesys V3 panel PLC, Multiprotokol – yaygın kullanılan 3 ethernet tabanlı fieldbus sisteminin master ve slave olarak aynı üründe buluşması, IO-Link – akıllı sensörler ve ilgili giriş modülleri ve RFID – HF, UHF disiplinlerini ve 32 adet okuma yazma kafasını bir arada kullanabilen bus modu gibi çok çeşitli kullanımı bir gövdede buluşturan tanımlama sistemleri gibi başlıklar son 3 yıl içinde Turck’un endüstriyel otomasyon pazarına kazandırdığı yeniliklerdir” dedi.

Teknoloji kullanıcılarının bahsedilen bu teknolojilerin tanıtım ve programlama eğitimlerine uzak erişim ile ulaşması son derece kolay. İlgilenilen teknolojiler veya eğitimler için kullanıcılar turkey@turck.com adresine talep gönderiliyor.