Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Turck Fieldbus Teknolojisi İçin Eplan Verilerini Yayınlıyor

Turck

Turck son zamanlarda, fieldbus ve arayüz teknolojisi için en önemli ürün serisi için Eplan veri portalında elektronik yapı verilerini yayınladı. Bu TBEN-L ve TBEN-S modüler blok I/O serilerinin 105 veri bilgisinin yanı sıra IM12 ve IMX12 arayüz teknolojisi serileri için de Eplan verilerini içeriyor.

TURCK Eplan verilerini yayınlayarak, bu ürünlerle birlikte makine ve tesislerin elektrik tasarımını oldukça basitleştiriyor. Bu sayede kullanıcılar Eplan ürün kataloğu aracılığıyla makinelerinin mühendisliği için zaten gerekli olan veri setlerini seçebilir ve ürünlerini elektrik planlarına kolayca entegre edebiliyor.

Turck yıl boyunca, özellikle en önemli sensör teknolojisi ürünleri için diğer veri setlerini yayınlamayı hedefliyor.