Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

TEZMAKSAN, SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİSİ İÇİN DİSTRİBÜTÖRLÜK ANLAŞMASI İMZALADI

TEZMAKSAN

İmalat sanayisinde ana üretim malı olarak kullanılan ve makineleri yapan makineler olarak tanımlanan takım tezgahları sektörünün önemli ismi Tezmaksan, Alman teknoloji markası Spinner Werzeugmachinenfabrik GmbH’in Türkiye ayağı Spinner takım tezgâhları fabrikası ile iş birliği anlaşması yaptı. Buna göre; CNC satış, servis, teknolojik danışmanlık, finansman, yazılım ve eğitim konusunda uzman olan Tezmaksan, distribütörlüğünü üstlendiği Spinner’in 5 eksen CNC tezgahlarının dağıtımını gerçekleştirecek. 5 eksen işleme teknolojisi ve tezgahları, savunma ile havacılık sektörlerinde kilit bir role sahip bulunuyor.

“GLOBAL BİR MARKAYI BÜNYEMİZE DAHİL EDEREK GÜZEL BİR PROTOKOLE DAHA İMZA ATTIK”

Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu; “Tezmaksan olarak 40’dan fazla yerli ve yabancı markanın distribütörlüğünü yapmaktayız. Üstün Alman teknolojisi ve köklü deneyimiyle sektöre yön veren global bir markayı bünyemize dahil ederek güzel bir protokole daha imza attık. Yapılan anlaşmayla Spinner’in 5 eksen teknolojilerinin satışı ve dağıtımı, satış mühendislerimiz tarafından gerçekleştirilecek. Bu anlaşma portföyümüzü genişleteceği gibi havacılık, savunma, otomotiv, beyaz eşya ve kalıpçılık gibi ihracattın lokomotif sektörlerine değer bazında daha fazla katkı sağlayacaktır. Bugün takım tezgahları sektörü bu iş kollarındaki makine ve teknoloji üretimine sağladığı katkı ile dolaylı olarak ihracata 21 milyar dolarlık katkı sağlamaktadır.”

Bugün Türkiye Spinner takım tezgâhları fabrikası, üretilen tezgâhların yüzde 85’ini başta Avrupa ve Amerika olmak üzere tüm dünyaya ihraç ediyor. 2000’de “Spinner Werzeugmachinenfabrik GmbH” ortaklığında kurulan Spinner Türkiye Takım Tezgahları Fabrikası; CNC Torna Tezgahları ve 5 eksen CNC İşleme Merkezleri ile global pazarda önemli bir güce sahip.