Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

SCHUNK ÜRETİM TESİSLERİNE 85 MİLYON EURO YATIRIM YAPIYOR

SCHUNK, küresel büyümesinin bir sonraki adımı için, 2020 yılının ortalarında Almanya`nın Brackenheim- Hausen, Mengen, St. Georgen ve Amerika Birleşik Devletleri`nin Morrisville lokasyonlarında 42.000 metrekarelik alanda ek üretim ve yönetim alanları için yaklaşık 85 milyon euro yatırım yapmayı hedefliyor. Schunk, tüm bu yatırımlara yeni ofislerin resmi olarak birkaç gün önce teslim edildiği ABD`nin Kuzey Carolina eyaletindeki fabrikası ile başladı. Üretim alanlarının genişlemesinin yanı sıra, SCHUNK Intec ABD açık mimarisi sayesinde yaratıcılık ve yanal düşünceyi teşvik eden ilham verici bir idari ofis binası inşa etti. Yeni Müşteri Merkezi ile kullanıcılar, Schunk`un bileşenlerini yerinde deneyimleyip, teknoloji forumları ve atölye çalışmaları sayesinde ürünler hakkında ek bilgi sahibi olabiliyor.

“Tek Takım – Tek Aile – Tek Gelecek” mottosu altında, Mayıs ayında yaklaşık 4.000 metrekarelik yeni tesisi, aile günü organizasyonu ile faaliyete alındı. Schunk Yönetim Kurulu Başkanı, İcra Kurulu Başkanı ve Schunk Intec ABD Başkanı yatırımlarının geleceğe sunduğu fırsatlar konusunda çok heyecanlılardı. Kuzey Carolina Ekonomik İşleri Bakanı Anthony Copeland, Schunk`un bölgede istihdam sağlayan bir ticari merkezi olarak değerlendirildiğini vurguladı. Amerikalı müşterilere ve Alman şirketlerinin yan kuruluşlarına yakınlık sağlamak için 1992 yılında Schunk`un en büyük şirketi kuruldu. Bu strateji tam bir başarıdır: Yerinde üretim, özellike Amerika pazarına özel olarak üretilen ürünler için kısa teslimat süreleri ve yüksek esneklik sağlar. Bugün Schunk ABD Intec, Kuzey ve Güney Amerika pazarlarında lider bir rol oynamaktadır. Schunk tesis alanının genişlemesi için 10 milyon euro yatırım yapmıştır” dedi.

Bununla birlikte, Lauffen`daki merkez ofisten beş kilometre uzaklıktaki Brackenheim-Hausen`deki Tutma Sistemleri Yetkinlik Merkezi`ne 40 milyon euro yatırım yapılmış. Bu genişleme 22.000 metrekarelik bir alanı kapsıyor ve mevcut üretim alanının iki katına çıktığını gösteriyor.

Schunk, Sigmaringen bölgesinde bulunan Mengen Torna Ayna Teknolojisi ve Sabit İş Bağlama Yetkinlik Merkezi`ne 30 milyon eruoluk yatırım yapıyor. Bu bölgeye ayrıca üretim, araştırma ve geliştirme için 12.000 metrekarelik alan daha eklenecek. St. Georgen`deki üretim alanı 5 milyon euroluk yatırım ile iki katına çıkarılmış.

İcra Kurulu Başkanı Henrik A.Schunk, “85 milyon euroluk bir hacim şirketin geleceğine yapılan önemli bir yatırım. Önümüzdeki yıllarda dünya çapında otomasyon ve dijitalleşme konusunda bir patlama yaşayacağız ve ancak doğru kapasitelere sahip olarak bu patlamanın üstesinden gelebiliriz” dedi.

BAŞLIKLAR :

Tek Takım – Tek Aile – Tek Gelecek: SCHUNK, Mayıs ayının başında bir açılış töreni ile yeni tesisini faaliyete açmıştır. Brackenheim-Hausen ve Mengen`deki yeni tesisleri ile SCHUNK, 2020 yılının ortalarına kadar yerleşim alanlarına toplam 85 milyon euro yatırım yapacaktır.

Tutucu Gösterimi

Gösterim: Yönetim Kurulu Başkanı Heinz-Dieter Schunk (ortada) ve oğlu Henrik A. Schunk, İcra Kurulu Başkanı (solda) ilk Schunk tutucusunu Kuzey Carolina`daki yeni tesislerinde birleştirdiler. *Herbert Bass (sağda), 20 yıldan fazla Schunk Intec ABD`de çalışmaktadır.

SCHUNK Intec USA in Morrisville, tutma ve bağlama sistemlerinde dünya pazarının en büyük iştirakidir.Toplamda 4.000metrekare alana sahip olan yeni tesis, modern bir müşteri merkezinin yanı sıra üretim ve yönetim alanlarından oluşmaktadır.