Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

SCHNEIDER ELECTRIC, GARTNER’IN 2019 TEDARİK ZİNCİRİ EN İYİ 25 LİSTESİNDE 11. SIRADA YER ALDI

Schneider Electric, Gartner’ın 2019 Tedarik Zinciri En İyi 25 listesinde 11. sıraya yükseldi. Şirket aynı zamanda Gartner’ın 2019 Tedarik Zinciri Yenilikçileri Ödülleri’nde, 2019 Endüstriyel Üretim Tedarik Zinciri Yenilikçileri ödülünü kazandı. Bu ödül, endüstriyel üretim sektöründeki yenilikçi ve güçlü bir etki yaratan tedarik zinciri inisiyatiflerini onurlandırmak için veriliyor. Ödül sahipleri ise Arizona-Phoenix’te düzenlenen 2019 Gartner Tedarik Zinciri Yöneticileri Konferansı’nda duyuruldu.

Schneider Electric Global Tedarik Zincirinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mourad Tamoud, ”Gartner Tedarik Zinciri En İyi 25 sıralamasında 11. sıraya yükselerek gösterdiğimiz başarı bizi çok mutlu etti. Tedarik zincirindeki dönüşüm çalışmalarımız güzel ilerliyor ve bu bizleri, iş ortaklarımız ve müşterilerimizle birlikte Kişiye Özel, Sürdürülebilir ve Bağlantılı 4.0 Tedarik Zinciri programını uygulama anlamında daha da motive ediyor. Endüstriyel Üretim Tedarik Zinciri Yenilikçileri ödülünü, çalışanlarımızın tamamını kapsayan bu dijital dönüşümü destekleyen İnsan Odaklı Stratejimizin bir sonucu olarak görüyoruz. Bu bizim için özellikle önemli, çünkü tedarik zincirimizin merkezinde çalışanlarımız var” dedi.

2018 itibariyle Schneider’in 46 ülkedeki 200 üretim tesisi ve 98 dağıtım merkezinden oluşan Global Tedarik Zinciri Operasyonları, 86.000 kişilik geniş iş gücüyle 260.000’den fazla referansı yönetti ve her gün 150.000’den fazla sipariş hattını işletti.

Gartner tarafından Tedarik Zinciri En İyi 25 duyurusunda verilen bilgilere göre tedarik zinciri yöneticileri açısından olanaklarını artıran ve organizasyonlarını farklı bir yere taşıyan üç önemli trend mevcut. Bunlar; ölçekte kişiselleştirme, ekosistemlerden faydalanma ve iş odaklı dijital stratejiler uygulama olarak sıralanıyor.