Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

ROCKWELL AUTOMATION GELECEĞİN MÜHENDİSLERİYLE BULUŞTU

Rockwell Automation

 

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kariyer Merkezi tarafından düzenlenen ‘İTÜ Kariyer Zirvesi’ne katılan Rockwell Automation, endüstriyel otomasyon sektöründeki çalışma dinamiklerini anlatmak için öğrenci ve yeni mezunlarla bir araya geldi.

İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde düzenlenen zirvede ‘Yeni Mezunlar için Rockwell Automation ile Global Çalışma Hayatı’ sunumunda öğrencilerle bir araya gelen Rockwell Automation Satış Yöneticisi İlker Aylaz, şirketteki ‘Uluslararası Yeni Mezun Programı’ kapsamındaki işe alım kriterlerini ve şirketin uluslararası çalışma ortamını anlattı. ‘Yeni Mezun Eğitim Programı’ hakkında da bilgi veren Aylaz, Rockwell Automation Satış Yöneticisi Deniz Dorak ve Rockwell Automation Saha Servis Mühendisi Bartu Durak eşliğinde, sunum sonrasında zirveye katılan öğrenci ve yeni mezunların sektördeki çalışma hayatıyla ilgili sorularını yanıtladı.

Sektörün gelişmesi için eğitim odaklı yatırımlarına devam eden Rockwell Automation, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde kurduğu laboratuvar ile öğrencilere otomasyon sistemlerini kullanma imkanı sunuyor. Laboratuvarda yer alan sistemlerin sektörde kullanılanlar ile aynı seviyede olması için güncelleme projesini başlatan Rockwell Automation, Türkiye’deki otomasyon sektörüne katkı sağlamaya devam ediyor.