Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

LONZA İLAÇ SEKTÖRÜ OPERASYONLARININ DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ İÇİN ROCKWELL AUTOMATION’I SEÇTİ

Lonza ilaç kapsülleri üreten dokuz eski Capsugel tesisine dijital fabrika getirme stratejik vizyonunun anahtar teslimi uygulaması için Rockwell Automation’ı seçti. 1897’de İsviçre’de kurulan dijital 15 bin 500 çalışanlı şirket, üretim ortamlarındaki işlemleri dijitalleştirmek için Rockwell Automation’ın PharmaSuite Manufacturing Execution System (MES) yazılımını seçti. Çözüm, özellikle talep üzerine üretim için tam zamanında siparişlerin yüksek hacimli dönemlerinde aksaklıkların önlenmesi ve yeni bir operasyonel verimlilik çağında kullanılmaya yardımcı olacak şekilde tasarlandı.

Rockwell Automation, dünyadaki en büyük 10 yaşam bilimi şirketine tümüyle otomatik, yüksek hızlı üretim ortamları için ölçeklendirilebilir dijital dönüşüm, endüstriyel analitik ve IoT çözümleri konularında hizmet veriyor. Dokuz tesiste bu yazılımın kullanılması, dünya genelinde 1.500 çalışana, bir üst seviye verimlilik ve kaliteye ulaşmak için operasyonel teknoloji merkezli araçlar sağlayacak.

Rockwell Automation Kurumsal Hesaplar ve Yazılım Başkan Yardımcısı John Genovesi, “Dijital dönüşüm, dünya genelinde ilaç şirketlerine üst düzey operasyonel verimlilik, kalite, süreç otomasyonu ve çalışan verimliliği getiriyor. Rockwell Automation’ın yazılım çözümlerini kullanarak, ürünlerini, operasyonlarını ve işgücünü maksimum potansiyellerine doğru geliştiren Lonza ile birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

Lonza, ürünü ayrı ayrı kapsül kartonuna kadar daha iyi izleyebilmek ve performans ve üretimle ilgili içgörüler elde etmek için FactoryTalk InnovationSuite yazılımı ile birlikte PharmaSuite MES yazılımını da kullanacak. SAP ve PharmaSuite MES’in ayrılması küresel bir ERP arızası veya bakım ihtiyacı durumunda iş akışlarını güçlendirerek ve gerekli bilgileri toplayarak aksaklıklardan kaçınmaya yardımcı olacak.

Rockwell Automation’ın yazılım çözümleri, kurumların operasyonlarını dijital çağ için sürekli olarak optimize etmelerine yardımcı oluyor. Şirket şu anda ilaç üretiminin öncüsü konumundaki faaliyetlerini sürdürmesi için Lonza ile bir inovasyon programı üzerinde çalışıyor.