Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Kordsa, Michelin Movin’on Konferansı’nda Araçları Hafifleten Kompozit Teknolojilerini Tanıttı

Kordsa Global

Küresel, akıllı, sürdürülebilir ve multimodel mobiliteyi hayata geçirme hedefiyle düzenlenen Movin’On Konferansı, günlük hayattaki ezber bozan değişikliklerin ulaşıma olan etkisine değinip hem insanların hem de ürün ve eşyaların bir yerden bir yere taşınmasındaki sorunlara sürdürülebilir çözümler arıyor.

31 ülkeden 4000’den fazla katılımcının bir araya geldiği, 70’in üstünde konuşmacının olduğu konferans boyunca birbirinden ilham verici sunumlar, paneller, yuvarlak masa toplantıları, uygulamalı atölye çalışmaları yapıldı.

Bugün dünyadaki tüm uçak ve otomobillere teknolojisiyle dokunan, her 3 uçak lastiğinden 2’sini ve her 3 otomobil lastiğinden 1’ini güçlendiren Kordsa, konferansta yaptığı sunumda, ulaşımdaki güncel sorunlara ve çözüm önerilerine değindi; verimli ve sürdürülebilir ulaşım için araçların hafiflemesi gerektiğini vurguladı. Ulaşımın gelecekte nasıl olacağı, nasıl daha verimli hale getirileceği ve ulaşımı etkin kullanmak için teknolojiden nasıl faydalanılabileceği sorularının cevaplarının arandığı sunumda, Kordsa’nın lastik güçlendirme teknolojilerinde sürtünme direncini azaltarak, kompozit teknolojilerinde ise araçların daha hafif olmasını sağlayarak yakıt tüketimini azaltmayı hedeflediği, böylece ulaşımı daha sürdürülebilir kılmaya çalıştığı aktarıldı.

Açık inovasyon modelinin en büyük destekçilerinden olan Kordsa, bir teknoloji mutfağı olarak hizmet veren Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nde bugün havacılıktan otomotive kadar geniş bir yelpazedeki sektörlere kompozit teknolojileri geliştirerek ve böylece araçları hafifleterek ulaşımın geleceğine katkıda bulunuyor.