Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

INNOVATION SUMMIT ISTANBUL EKONOMİYİ GÜÇLENDİRMEYİ VE DİJİTALLEŞMEYİ HEDEFLİYOR

Schneider Electric, dijitalleşme ve yeni nesil ekonomiyi ele aldığı Innovation Summit Istanbul’u Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirdi. 2000’den fazla Schneider Electric iş ortağı, müşterisi ve fikir önderine ev sahipliği yapan etkinlikte “Ekonomiyi Güçlendirmek ve Dijitalleştirmek” üzere uzmanlar görüşlerini paylaştı.

Etkinliğin ev sahipleri arasında ise Schneider Electric Dünya Başkan Yardımcısı Luc Rémont, Global Endüstri İş Birimi Dünya Başkan Yardımcısı Peter Herweck, Pazarlamadan Sorumlu Dünya Başkan Yardımcısı Chris Leong, Schneider Electric Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı Caspar Herzberg ve Schneider Electric Türkiye, İran ve Orta Asya Bölge Başkanı Bora Tuncer yer aldı.

İki yıldır dünyanın farklı bölgelerinde düzenlenen Innovation Summit serisi, bu yıl 20 farklı etkinlikle Schneider Electric’in küresel bilgi birikimini ve teknolojisini profesyoneller, çözüm uzmanları ve Nesnelerin İnterneti (IoT) liderleriyle buluşturuyor. Yeni nesil teknolojilerle dünyanın karşı karşıya olduğu problemlere çözüm sunmayı hedefleyen etkinlik serisi kapsamında Innovation Summit Istanbul bu yıl ilk kez gerçekleşti. Dijitalleşme ile birlikte ortaya çıkan fırsatların ve zorlukların değerlendirildiği buluşmada katılımcılar cesur fikirlerini paylaşma ve oluşturulan network ile yeni iş birlikleri yaratma fırsatı yakaladı.

Schneider Electric Dünya Başkan Yardımcısı Luc Rémont; “30 yıldır Türkiye’ye aralıksız yatırım yapan endüstri lideri bir kurum olarak, dünyanın içerisinden geçmekte olduğu dijital dönüşümden tam anlamıyla faydalanabilmeleri için müşterilerimizi, iş ortaklarımızı ve endüstrileri desteklemeye devam ediyoruz. Dijital ekonomiyi güçlendirmek sürdürülebilir gelişim için kritik önem taşıyor ve küresel rekabet ortamında, bölgesel başarı hedefleyen kurumlara çok daha fazla fırsat sunuyor. Türkiye’deki sağlam ve uzmanlaşmış organizasyonel yapımız, gerçekleştirdiğimiz yatırımlar ve büyüyen ekosistemimizle ülke ekonomisinin dijitalleşmesine destek sağlamaya ve katma değer sunmayı sürdürmeye hazırız. Bu doğrultuda bölgeye liderlik edeceğine inandığımız Türkiye ekonomisine yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Yeni dijital ekonominin ilk örneklerinin başarıya ulaştığını belirten Remont, “Dünya, dijital ekonomide yaşanan gelişmelerle daha önce benzeri görülmemiş bir hızla değişiyor. Nesnelerin İnterneti (IoT), yapay zeka ve büyük veri analizi gibi teknolojiler, şirketleri daha verimli ve yenilikçi hale getirerek rekabet avantajlarını artırıyor. Orta Doğu, Afrika, Orta Asya ve Türkiye’yi kapsayan bu bölgede de gerek kamusal yatırımlar gerek kurumsal girişimlerle bu alanda önemli başarılara imza atılıyor.