Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

EPRO, ‘KAMERA KONTROL SİSTEMİ’Nİ UNİVERSAL ROBOTS’UN İŞ BİRLİĞİNE DAYALI COBOT’LARI İLE GELİŞTİRECEK

Plastik sektöründeki enjeksiyon kalıplama makinelerindeki endüstriyel başarısını otomasyon sistemleriyle pekiştiren Sepro Group, iş birliğine dayalı kolaboratif robotları (cobot’ları) ile öne çıkan Universal Robots ile iş birliği yaptı. Sepro tarafından özellikle plastik enjeksiyonlu kalıplama makinelerinde kullanılan robotlar için geliştirilen Kamera Kontrol Platformu, Sepro’nun tüm ürünlerini robot türünden bağımsız olarak aynı arayüz üzerinden kontrol ediyor. Dünya çapında 150’den fazla uzman ve 42 servis merkezi ile Sepro, Kamera Kontrol Platformu’nu cobot’a ekleyerek kusursuz bir otomasyon çözümü garanti ediyor. Sepro ile gerçekleştirdikleri iş birliğinin detayına ilişkin konuşan Universal Robots Türkiye Satış Geliştirme Yöneticisi Gök, “Plastik enjeksiyon otomasyon pazarını hedefleyen Sepro Group ile ortaklığımızdan büyük memnuniyet duyuyoruz. Sepro, üretim süreçlerinin nasıl otomatikleştirileceği konusunda geniş tecrübe ve bilgi birikimine sahip.

Universal Robots da iş birliğine dayalı robotlarda pazar lideri. İki şirketin birlikte, plastik enjeksiyon endüstrisindeki geniş bir müşteri yelpazesi için verimli, güvenli ve kullanımı kolay çözümler sunacağını kararlıkla söyleyebiliriz” dedi. Gök, “6 eksenli cobot’larımız, plastik endüstrisinde müşterilerin ihtiyaçlarına en uygun çözümü içerecek bir şekilde uyarlandı. Bu iş birliği, Universal Robots’un 6 eksenli cobot’ları sayesinde Sepro Group’un plastik endüstrisindeki enjeksiyon kalıpçılarına en kapsamlı otomasyon çözümlerini sunmasını sağlayacaktır. Sepro Universal Robots’un cobot’larıyla işlem geliştirme sürelerini kısaltacak, daha hızlı kurulum gerçekleşecek. Böylece kurulumu ve test edilmesi kolay, anahtar teslim otomasyon sistemlerinde başarılı sonuçlar elde edilecek” dedi.