Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

CHEP, Perakende Teşhir Çözümleriyle Müşterilerinin Farklılaşmasını Sağlıyor

CHEP

CHEP, hızlı tüketim ürünleri, gıda, içecek ve perakende sektörlerinde iş süreçlerini baştan sona optimize eden tedarik zincirleri çözümleri sunuyor. CHEP, tedarik zincirlerini birbirine bağlayan standart, kaliteli, dayanıklı ekipmanları ve uygulamaları sayesinde müşterilerine verimli bir hizmet sağlıyor.

CHEP 2018 yılında, meyve suyu ürünlerinde yaptığı kampanyalarda tüm ürün çeşitlerini bir arada müşterilerine sunarken hem teşhir anlamında rakiplerinden farklılaşmak hem de satışlarını artırmak isteyen DİMES ile işbirliği gerçekleştirdi. DİMES, aynı zamanda kampanya teşhirlerinin mağaza içinde konumlandırılması için harcanan zamanı daha verimli hale getirmeyi amaçlıyordu. Sürdürülebilir iş modeliyle tasarruf oranlarını artıran ve tedarik zinciri yönetimini baştan sona yeniden şekillendiren CHEP, gerçekleştirdiği iş birliği doğrultusunda DİMES’e kampanya dönemlerinde ve yeni ürün lansmanlarında; ürün bulunabilirliğini, çeşitliliğini ve marka bilinirliğini artırması için perakende teşhir çözümlerinden yarım palet kullanımını tavsiye etti.

Zincir mağazalar içerisinde tanıtım ya da stok beslenme amaçlı teşhirlerin yerleştirildiği platformlar olarak kullanılan CHEP’in yarım paletleri, 3 boyutlu sergileme sağlayarak ürün bulunabilirliği ve marka görünürlüğünü artırıyor. Yarım paletli teşhir uygulamaların mağaza içerisinde kolay bir şekilde hareket edebiliyor ve raf dışı alanlarda çapraz satış yapma imkanı sağlıyor. Böylece perakendecinin metrekaresini en iyi şekilde yönetmesini sağlıyor ve daha yüksek kasa çıktıları ile karlılığı artırıyor. Yarım paletler, sağladığı “cross docking” avantajı ile ürünlerin hiçbir elleçleme sürecinden geçmeden fabrikadan son tüketiciye ulaşmasını sağlıyor, ürünler zincir mağazalara daha kolay ve hızlı sevk ediliyor ve ürünün rafta stoksuz kalma riski azalıyor. Kalitesiyle palet sorunları, ürün hasarları ve gecikmelerinin azaltan CHEP paletler, teşhir kurulumunda harcanacak zamanı minimum