Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

İnternet Üzerinden Tek Bir Merkez: “Sıcaklık Kontrol Ve Takip Sistemi”

Arvento

Meyve, sebze gibi çabuk bozulan gıdaların frigofirik araçlarda taşınmasının zorunlu hale getirilmesiyle birlikte Türkiye’nin araç takip sistemi Arvento’nun sunduğu “sıcaklık kontrol ve takip sistemi” gıdaların ömrünü uzatıyor.

Arvento’nun sunduğu “Sıcaklık Kontrol ve Takip Sistemi” ile FMCG ürünlerinin depodan market dolabına uzanan sürecinde, soğuk tedarik zinciri bozulmadan uygun sıcaklık seviyesinde ve hijyenik koşullarda taşınması amaçlanıyor.

Özellikle süt, tavuk, yumurta, meyve, sebze ve hazır gıdalar gibi ürünlerin güvenle tüketicilere ulaşması konusunda “Sıcaklık Kontrol ve Takip Sistemi” inanılmaz kolaylıklar sağlıyor. Şirketler; sahadaki frigofirik araçlarına, depolarına ve üretim tesislerine takılan Arvento cihazları ve bu cihazlara eklenen sıcaklık sensörleri aracılığı ile bu alanlardaki sıcaklık seviyelerini internet üzerinden tek bir merkezden takip edebiliyor.

“Sıcaklık Kontrol ve Takip Sistemi” kritik sıcaklık değişikliklerini, alarm mesajları şeklinde anlık olarak gönderebiliyor. Sistemin bu özelliği şirketlere, elektrik kesintileri, soğutma sistemlerinin arızalanması, kapıların açık kalması gibi durumlarda gerekli müdahalenin zamanında yapılabilmesini sağlıyor.

Sıcaklık değerlerindeki değişimler anlık alarm mesajları, grafikler ve istatistiki raporlar şeklinde ister bilgisayar ister akıllı telefonlar üzerinden online takip edilebiliyor.

Arvento bu sistem ile ayrıca frigofirik araçlarının belirlenen teslimat rotasını izleyip izlemediği, bu rotaya varıp varmadığı, satış bölgesi dışına çıkıp çıkmadığı, hangi aracı hangi sürücünün kullandığı, hız ihlalleri, rölanti yerleri ve uzun rölanti süreleri gibi birçok kritik bilgiyi de standart olarak sunuyor.