Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

GIDA VE İÇECEK ENDÜSTRİSİNDE KULLANILAN ÖLÇÜM TEKNOLOJİLERİ

VEGA

VEGA, HİJYENİK VE SAĞLAM GIDA PROSESLERİ İÇİN FDA VE EG 1935/2004’YE UYGUN TÜM GEREKLİ RUHSATLAR VE MALZEME ÖZELLİKLERİYLE BRANŞIN ZOR TALEPLERİNE UYGUN MALZEMELERİ KARŞILIYOR.

Vega, gıda endüstrisinde faaliyet gösteren uluslararası gıda firmaları ve fabrikaları, makine imalatçıları ve büyük tesis üreticileri için “Global Üretici” konumunda sektöre çözümler sunmaya devam ediyor.

Gıda maddelerinin üretiminde güven önemli bir rol oynuyor; hijyen ise üretim sürecinde gözetilmesi gereken kriterlerin en başında geliyor. Doldurma, vaporize etme veya CIP temizleme gibi üretim aşamalarının her birinde, hiçbir soruna meydan vermeyen bir üretimi, emniyet ve verimlilik kriterleri mümkün kılıypr. Bu nedenle tesis işletmecileri için en önemli noktalardan biri de, kullanılan ölçüm teknolojilerine tamamen güvenebilmek oluyor.

GIDA ENDÜSTRİSİNE UYGUN YENİ KOMPAKT BASINÇ SENSÖRLERİ VE POİNT LİMİT ŞALTERLERİ

Vega hijyenik gıda maddeleri üretiminde ölçüm teknolojileri portfolyosunu, yeni kompakt basınç sensörleri ve limit şalterleri ile genişletti. VegaBAR ve VegaPOINT ürün serileri, emniyet, hijyen ve hassasiyet konularından hiçbir ödün vermeden, otomasyonun karmaşık bir şey olmadığını ve aynı zamanda yüksek verimlilikle işleyebileceğini kanıtlıyor. Yeni ölçüm cihazları, kaliteden hiçbir ödün vermeden mükemmel bir şekilde kullanılıyor. Cihazların hijyen adaptör sistemi, stoklama maliyetini belirli bir seviyede tutarak gerekli olan esnekliği sağlıyor. Proses bağlantıları, ihtiyaca göre seçilebiliyor ve cihazın çalışacağı yerdeki taleplere göre çok kolayca ayarlanabiliyor.

360° ANAHTARLAMA DURUM GÖSTERGESİ SAYESİNDE KUSURSUZ BİR EMNİYET

Tüm anahtarlama durumları, görsel olarak 360° anahtarlama durum göstergesi sayesinde her yerden kolayca takip edilebiliyor. Işıklı gösterge rengi gündüz bile görülebiliyor, ışığın rengini 256’dan fazla renk arasından isteğe göre seçmek mümkün oluyor. Işıklı gösterge sayesinde, ölçüm işleminin yapıldığı, sensörün anahtarlamayı yaptığı ve proseste bir arıza olup olmadığı derhal tespit edilebiliyor.

IO-LİNK DONANIMLI SMART SENSÖRLER

Yeni kompakt seride akıllı sensörler kullanıldı. Universal iletişim ve aynı zamanda olabildiğince basit bir iletişim için standart protokol, IO-Link kullanılıyor. Cihazlarda bu şekilde eklentisiz bir data transferi ve tesise kolay entegre sağlayan standart bir iletişim platformu bulunuyor.

SERTİFİKALAR:

Vega, hijyenik ve sağlam gıda prosesler için FDA ve EG 1935/2004’ye uygun tüm gerekli ruhsatlar ve malzeme özellikleriyle branşın zor taleplerine uygun malzemeleri karşılıyor. Vega hijyenik tasarımlarıyla EHEDG ve 3-A Sanitary taleplerini karşılıyor.

KABLOSUZ KULLANIM DAHA DA BASİT

Yeni ölçüm cihazı serileri VegaBAR ve VegaPOINT, akıllı telefon veya tablet ile rahatça konfigüre edilebiliyor. Girilmesi uzun prosedürlere bağlı olan hijyenik oda ve benzeri ortamlarda, cihazların devreye alımı ve kullanımı iyice kolaylaşıyor.

VegaBAR basınç sensörleri ve VegaPOINT limit şalterleri, Vega için önemli bir kilometre taşı. Kullanıcılara, çok basit proses entegrasyonu ve iyileştirilmiş hijyen dizaynı ile seviye ve basınç ölçüm teknolojilerine ilişkin ürünler tek elden sunuluyor. Öte yandan gıda sanayindeki kullanıcılar bu ürünlerle; emniyet, esneklik ve tekrarlanabilirlik özelliklerine bir arada sahip olabiliyor. Vega’nın seviye ve basınç sensörleri uzun yıllardan beri güvenilirlikleri ve uzun ömürlü olmalarıyla tanınıyor. Kullanımları çok kolay olmakla birlikte sağlam ve çok yönlüler. En zor çalışma koşulları altında bile tesis emniyeti ve verimliliği konularında en yüksek doğruluğu veriyor.