Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

VERİ TOPLAMA VE MAKİNE EMNİYET SİSTEMLERİ

BALLUFF

BALLUFF VERİ TOPLAMA VE MAKİNE EMNİYET SİSTEMLERİ İÇİN IIoT ÇÖZÜMLERİNİ DESTEKLEYEREK İHTİYAÇLARA CEVAP VERİYOR.

Dijitalleşme ve IIoT, teknolojinin hızlı bir şekilde çeşitlendirilmesi ve entegrasyon için artan baskı anlamına geliyor. Bu, otomasyon konusunda yeni talepler ortaya koyuyor ve diğer şeylerin yanı sıra yeni güvenlik sorularını da beraberinde getiriyor. Balluff, yeni teknolojilerin sunulduğu fırsatlardan yararlanılabilmesi için özel IIoT çözümlerini destekliyor ve bunu tamamen ihtiyaçların özelliklerine göre yapıyor.

Balluff İhtiyaçları başlangıç noktası olarak dikkate alıp, mevcut durumları değerlendirdiğinde, OT ve IT altyapısını dikkate alarak ve doğru strateji, metodoloji ve teknolojiyi uyguladığı bireysel 360° IIoT çözümleri geliştiriyor. Örneğin, cihazları mümkün olan en iyi işlevsellik için değiştirebiliyor. Kontrol istasyonuna entegrasyon gibi uygulamaların yanı sıra, bu toplam paket için tüm yaşam döngüsü boyunca bireysel destek sağlıyor. IIoT senaryolarındaki kullanım senaryoları ile çözümlerin pratikliğini sağlıyor. Ekonomi ve kaliteye önem veren Balluff veri güvenliğini de en baştan düşünüyor. OT ve IT’yi sorunsuz bir şekilde birbirine bağlamak konusunda da çözümler sunuyor. BT ve OT’den çeşitli yetkinliklerden, araştırma ve geliştirmeden, süreç ve proje yönetiminden ve satış alanından yararlandıkları anlaşılıyor.

OTOMOTİV SANAYİ ÇÖZÜMLERİ (PRES VE GÖVDE ÜRETİM)

  • Bir pres üretim sahasında  ekipman ve lojistik için yüksek talepler var. Tonlarca  ağırlıktaki kütleler, büyük pres hatlarında yüksek otomasyonlu damgalama ve şekillendirme işlemlerinde gövde parçalarına oluşturulan sac levhalara kesiliyor. Farklı sac kalınlıkları yan çerçeveler, davlumbazlar, kapılar ve çok daha fazlası haline geliyor.

  • Endüstriyel robotlar gövde üretim in ayrılmaz bir parçası. 24 saat boyunca en yüksek hassasiyet, mümkün olan en yüksek tekrarlama doğruluğu ve mutlak güvenilirlik ile  tek tek bileşenleri kaynak, perçinleme ve yapıştırma yoluyla kendi kendini destekleyen gövdelere sığdırıyor.