Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

OTOMASYON SİSTEMLERİNİN SÜREKLİLİĞİNİ SAĞLAYAN EKİPMANLAR

CHEP

PAYLAŞIMA VE YENİDEN KULLANIMA DAYALI İŞ MODELİ İLE TEDARİK ZİNCİRİ ÇÖZÜMLERİ SUNAN CHEP, STANDART, KALİTELİ, DAYANIKLI EKİPMANLARIYLA OTOMASYON SİSTEMLERİNDEKİ AKSAKLIKLARI AZALTIYOR VE SÜREKLİLİĞİ SAĞLIYOR. PALETLERİNİ DÜZENLİ OLARAK İNCELEYİP ONARAN CHEP, BU SAYEDE MALZEME TAŞIMA VERİMLİLİĞİNİ ARTIRIYOR, ÜRÜNLERİN PİYASAYA DAHA HIZLI ULAŞMASINI SAĞLAYARAK MALİYETİ AZALTIYOR.

Tedarik Zinciri Yönetimi, bir şirketin en önemli iş süreçleri arasında yer alıyor. Bu zincirin her halkasının birbirini düzenli bir biçimde izlemesi, temel evrelerinin iyi kavranması ve hakim olunması gerekiyor. Tedarik zincirinin bir parçası olan otomasyon sistemlerinin verimli çalışması ise süreçlerin standardize edilmesi ile mümkün oluyor. Bugünkü üretim dünyasında rekabet avantajı sunan otomasyon sistemleri, hızlı ve yinelenebilir kaliteli ürünler üretilmesine olanak tanıyor; buna bağlı olarak uygun standart ekipman kullanımı da oldukça önemli oluyor.

OTOMASYON SİSTEMLERİNİ DESTEKLİYOR

Boyutu ve geometrisi standart olmayan paletler üretim hatlarında aksamalara neden oluyor. CHEP, düzenli bakım ve onarım ile kırılmalara karşı ekstra dayanıklı olan standart paletleri ile otomasyon sistemlerini ve tedarik zincirlerini verimli hale getiriyor. Uygun spesifikasyonlara göre üretilip muhafaza edilen CHEP paletleri sayesinde elleçleme için daha az zaman harcanıyor. Devrilen paletler nedeniyle iş süreçlerinin durma noktasına gelme sorunu ortadan kaldırmak için paletlerini standart yük kapasitelerinde test ediyor, uzun süreli kullanım sonrasında oluşan devrilme riskini minimum seviyeye indiriyor.

PALET KALİTESİNİN SÜREKLİLİĞİ SAĞLANIYOR

CHEP, paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeli kapsamında kiralanan paletlerini düzenli olarak inceleme ve onarım sürecinden geçiriyor.

Çıkıntı yapan çiviler ve benzeri sorunları son teknolojiye sahip sistemleriyle hızlı ve kesin bir şekilde çözümlüyor. CHEP’in kalite standartlarındaki sürekliliği sayesinde daha az ürün hasarıyla karşılaşılıyor, otomatik sistemlerdeki aksaklıklar azaltılıyor.

Şirketlerin üretim ve tedarik zinciri süreçlerinde otomasyon sistemlerinin rekabet avantajı sağladığını belirten CHEP Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Serhat Enyüce, “Otomasyon; olağanüstü hızlarda, yüksek kaliteli ürünlerin sürdürülebilir bir şekilde üretilmesine olanak tanıyor. Otomasyon sistemlerinin etkili bir şekilde çalışabilmesi için ise üretim hatlarında doğru ekipman kullanılması gerekiyor. CHEP olarak tedarik zincirinin her aşamasında dayanıklı, kaliteli ve standart ekipmanlarımızla verimliliği artırıyor, otomasyon sistemlerinden maksimum ölçüde fayda alınmasını sağlıyoruz. Böylece müşterilerimizin üretim hattındaki duraksamalarını ve yeniden teslimat yapmak zorunda kalarak ekstra enerji harcamasını önlüyoruz” dedi.