Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

ÇALIŞMA ALANINI KONTROL ALTINA ALAN RFID OKUYUCULARI

TELEMECANIQUE SENSORS

Telemecanique Sensors, yeni XG RFID okuyucular ile makine ve proseslerin verimliliği için güvenilir bir çözümler sunuyor. Üç farklı versiyou ile (HMI bağlantı, uzaktan kontrol ve tek başına olarak) XG RFID okuyucular farklı yetkilendirme seviyeleriyle sisteme müdahalelerin kontrol altına alınmasını ve sonsuz sayıda operatörün erişimini yönetmeyi sağlıyor.

KOLAY KURULUM VE KONFİGÜRASYON

Standart tek bir 22 mm çap delik kullanılarak panoya kolaylıkla monte edilebiliyor. Operatör tanımlama, birlikte verilen master etiket ve sıfırlama etiketi kullanılarak hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Harici yazılıma gerek kalmıyor.

YÜKSEK SEVİYEDE DAYANIKLILIK

Telemecanique Sensors’ün XG RF ID sistemi, IP69K koruma sınıfı sayesinde suya karşı dayanıklı olup bu işlemden sonra çalışacak şekilde tasarlanmış.

KOLAY ADAPTASYON

Evrensel modbus haberleşme protokolü, mevcut sistemlerin çoğuna kolayca adapte edilmesi ve uyum göstermesini sağlıyor.

TEMEL ÖZELLİKLER:

  • 22 mm çap delik üzerine montaj
  • M12 konnektör ile bağlantı
  • IP69K koruma sınıfı
  • Üretim atölyeleri, izlenebilirlik ya da farklı seviyelerde erişim kontrolü gibi çeşitli uygulamalara uyarlanabilir.