Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ ÇÖZÜMLERİYLE KAYSERİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

SCHNEIDER ELECTRIC, 2004 YILINDAN BU YANA TÜRKİYE’NİN GÜÇLÜ ENDÜSTRİ MERKEZLERİNDEN KAYSERİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NİN ÇÖZÜM ORTAKLARI ARASINDA YER ALIYOR. ŞİRKETİN YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLERİ OSB’DE YER ALAN BİNİ AŞKIN ÜRETİCİNİN KESİNTİSİZ, GÜVENİLİR VE VERİMLİ ENERJİYE ERİŞİMİNE OLANAK TANIYOR.

Schneider Electric; 1976 yılından beri hizmet veren Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde enerjinin kesintisiz ve güvenilir kullanılabilmesi için teknoloji ve çözüm ortaklığı sunuyor. 1.179 adet fabrika ve 800 MVA kurulu gücü ile Türkiye’nin önemli üretim ve cazibe merkezlerinden biri olan Kayseri OSB’nin elektrik dağıtım sistemleri Schneider Electric’in yenilikçi çözümleri ile güvence altına alınıyor. Kayseri OSB elektrik dağıtım sisteminde 370’den fazla dağıtım merkezi bulunuyor. Tüm dağıtım merkezleri uluslararası tip-test, iç ark ve IEC yönergelerine uygun olarak ve tüm işletme koşullarında güvenli ve kesintisiz bir şekilde çalışıyor. Enerjinin üretimdeki öneminin farkında olarak kusursuz bir elektrik yönetimi sağlamaya odaklandıklarına değinen Kayseri OSB Elektrik İşletme Müdürü Nuh Sarp, “Ekibimizin en önemli görevi, tüm müşterilerimize kesintisiz, kaliteli, sürdürülebilir, yönetilebilir ve izlenebilir enerji sağlamak. Bu nedenle aynı hedef doğrultusunda çalışabilecek güvenilir çözüm ortakları ile iş birliği içerisindeyiz. Schneider Electric ile 2004 yılından beri devam eden başarılı bir çözüm ortaklığımız var. Schneider Electric, OSB’lerdeki gücü, tecrübesi, teknik bilgisi ve geniş servis ekibi ile yanımızda. Bize mühendislik, sistem tasarımı, kaliteli ürün ve çözüm tedariğinden, periyodik servis bakım anlaşmalarına kadar her konuda tam destek veriyor. Schneider Electric’in OSB’lerdeki bilgi ve tecrübesine güveniyoruz, iş birliğimizin de bu güvenle güçlenerek devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

Schneider Electric OSB’lerden Sorumlu Satış Yöneticisi Yücel Erkan ise; “Kayseri OSB, ülkemizin üretim, yatırım ve istihdam anlamında en önemli merkezlerinden biri. Yüzlerce üreticinin her gün kesintisiz ve güvenilir enerjiyle çalışabilmesi, bu kadar geniş bir dağıtım sistemini yönetebilmek için Schneider Electric Ecostruxure Power SCADA Operation çözümümüzle destek sunuyoruz. Böylece OSB ekibi, tüm elektrik, su ve güneş sistemini uzaktan izleyebilir, raporlayabilir ve yönetebilir durumda. Buradan elde edilen verimlilik ve kârlılık da OSB’nin hızlı gelişiminde önemli bir rol oynuyor. Schneider Electric olarak sanayinin yeni teknolojilerle gelişimi ve sürdürülebilirliği için çalışmayı bir misyon olarak ele alıyoruz ve Kayseri OSB ile imza attığımız başarılı ortaklıktan gurur duyuyoruz” dedi. Kayseri OSB güneş enerjisine oldukça önem veriyor. Sistemde toplamda 51 MW GES aktif olarak üretimde. 43 adet GES trafo merkezinin izlenmesi ve yönetilmesi yine SCADA kontrol merkezinden yapılıyor. Ayrıca Schneider Electric ve Kayseri OSB ekipleri tüm selektivite hesaplarını tamamlanmış ve koruma rölelerinin koordinasyonu sağlamış bulunuyor.