Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

OPERASYONEL VERİMLİLİĞİ ARTIRAN ENDÜSTRİYEL İLETİŞİM

HMS Networks

HMS Networks, Ewon® Flexy kullanıcılarına uzak makinelerden Ana Performans Göstergelerini (KPI) anında izleme olanağı sağlayan M2Web’in yeni versiyonunu duyurdu. PC, tablet ya da akıllı telefon kullanarak, yeni sezgisel arayüz, mobil uyumlu görünüm ve bağlı tüm makinelerin harita gösterimiyle, makine üreticileri ve son kullanıcılar kurulumlarının iç yüzüne tamamen erişebiliyor. Makinelerin durumunu hızlı bir şekilde kontrol edebilme yeteneği makine üreticileri ve son kullanıcılar için giderek daha da büyük ehemmiyet kazanıyor. Bununla birlikte, tam IIoT çözümleri bazen çok karmaşık, zaman alıcı ve maliyetli olabiliyor. HMS ise bu duruma Talk2M ® güvenli bulut platformunda kayıtlı Ewon Flexy ürünleri için ücretsiz sunulan yenilikçi hizmeti M2Web ile çözüm getirmeyi hedefliyor. M2Web ile kullanıcılar Ewon Flexy ürünleri aracılığıyla uzak makinelerden KPI’lara güvenli tarayıcı bazlı mobil erişim sağlayabiliyor ve böylelikle kullanıcıların uzak HMI, web server, PC, paneller ve çok daha fazlasına bağlanması mümkün hale geliyor. M2Web herhangi bir yazılım kullanımı gerektirmiyor. Kullanıcıların standart bir tarayıcıyı açmaları yeterli oluyor. M2WEB’de bilgi modern responsive grafik arayüzünde sunuluyor, ve alanda kurulu makinelere küresel bir bakış sağlama adına harita görünümü yürütülebiliyor.

Yepyeni KPI özelliği ile kullanıcılar bağlı tüm makinelerin sağlığı ve performansı hakkında kolayca ve anında bilgi alabiliyor. Kullanıcı, her Ewon Flexy’nin etiket veritabanındaki parametreleri seçerek, istenen 6 adede kadar KPI’yi tanımlayabiliyor. Her KPI alarm durumunu görsel olarak gösteriyor, ki bunlar Normal durum için Mavi, uyarı için Sarı ve Alarm için Kırmızı şeklinde oluyor. M2Web, makine üreticileri için tüm makine KPI’larını tek bir yerde izlemenin kolay bir yolu olsa da, son kullanıcılar için de çok kullanışlı bir araçtır. Bir makine üreticisi, M2Web’i son kullanıcı müş- terilerinin kullanımına rahatça sunabilir ve her bir son kullanıcının M2Web’i, sahadaki tüm bağlı makinelerin özetlenmiş bir görüntüsü de dahil olmak üzere kolay bir izleme aracı olarak kullanmasına izin verebiliyor. HMS Networks’ün kanıtlanmış Talk2M güvenli bulut platformundan güç alan M2Web, makine üreticilerine, son kullanıcılara ve sistem entegratörlerine – kurulumlarına PC, tablet veya akıllı telefon gibi herhangi bir cihazdan anında erişmenin yeni bir yolunu sunuyor. M2Web aracılığıyla sağlanan önemli bilgiler sayesinde, kullanıcılar üretim kesintilerini önleyebiliyor ve operasyonel verimliiği arttırabiliyor.