Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Kule Aydınlatma Sistemlerinde Ölçeklenebilir Görsel Ve Ses Seçenekleri

Rockwell Automation

Rockwell Automation yeni kule aydınlatma ürünü Allen-Bradley Control Tower 856T ile, az bileşenle çok daha geniş alanlarda sinyal uygulamalarının ihtiyaçlarını karşılıyor.

Rockwell Automation, yeni Allen-Bradley Control Tower 856T 70mm kule aydınlatma sistemini kullanıcılarına sunuyor. Parlak LED aydınlatma sağlayan sistem, tamamı 70mm çapında daha geniş bir yelpazede yüksek görsel ve ses teknolojisi sunuyor. Control Tower 856T, aynı işlevdeki yedi modülü kapsayıp daha fazla makine ve süreci görüntüleyebiliyor. Yeni tasarım Control Tower 856T sisteminin daha az bileşenle çok daha geniş bir alanda sinyal uygulamalarının ihtiyaçlarını karşılıyor. Rockwell Automation Ürün Müdürü Alvaro Sanchez, “Yeni kule aydınlatma sistemimiz mühendislerin aralarından seçim yapmaları gereken bileşenlerin sayısını azaltması sayesinde, pazara sürüm sürecini hızlandırıyor. Kullanıcılar kule aydınlatma sisteminin ölçeklendirilebilir görsel ve ses seçenekleri sayesinde, daha fazla makinenin izlenebilmesini sağlıyor.” dedi.

Kule aydınlatma sisteminin temelinde itmeli terminal blokları kullanılıyor. Işık ve ses modüllerinin içinde dâhili DIP switchler bulunan sistem, mühendislerin operasyon molalarını kolayca yapılandırmalarını sağlıyor. Mühendisler operatörleri bir makinenin durumu hakkında uyarmaya yardımcı olacak bir dizi ses teknolojisi arasından seçim yapabiliyor.

Rockwell Automation Ürün Müdürü Alvaro Sanchez,

“Yeni kule aydınlatma sistemimiz mühendislerin aralarından seçim yapmaları gereken bileşenlerin sayısını azaltması sayesinde, pazara sürüm sürecini hızlandırıyor. Kullanıcılar kule aydınlatma sisteminin ölçeklendirilebilir görsel ve ses seçenekleri sayesinde, daha fazla makinenin izlenebilmesini sağlıyor.”

Bu ses seçenekleri arasında çok tonlu basınçsal elektrikli ve çok tonlu transformatör teknolojileri bulunuyor. Control Tower 856T sisteminde, daha düşük profilde bir sinyal aygıtı gerektiren ama aynı kule aydınlatma altyapısı kullanılmak istendiğinde, kullanılabilecek istiflenemeyen işaret niteliğinde aydınlatma modülleri de bulunuyor.

IP66/67-rated sistemi, 70 Celcius’a kadar çıkabilen ortamlarda kullanılabiliyor. Küresel uyum şartlarını sağlamak için sistem 24V AC/DC ve 120/240V AC seçenekleriyle sunuluyor. Ürün serisi ayrı bileşenler olarak hem ön konfigürasyonu yapılmış hem de fabrika gövdesinde uygun esneklikte sunuluyor.