Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

GÖRÜNTÜ İŞLEME VE AĞ YÖNETİM SİSTEMLERİ

BALLUFF, GÖRÜNTÜ İŞLEME SİSTEMİYLE, KULLANICILARINA AĞ VE HABERLEŞME ALTYAPILARININ KOLAY ENTEGRASYONUNU SAĞLAYAN TEKNOLOJİLER SUNUYOR.

Balluff, görüntü işleme teknolojisi ürünleriyle istenilen ağ ve haberleşme altyapısına kolay entegrasyon sağlanıyor. Bu amaçla, ilgili ürün portföyünden uygun ürün seçimi ile aynı görüntü işleme kalitesiyle birden fazla haberleşme protokolü seçeneği sunuluyor. SmartCamera, sistem ortamına bağlanma esnekliği için çoklu arabirimler ile birlikte geliyor. Tek tek sinyalleri gerektiği gibi yapılandırabiliyor ve atanabiliyor. Sonuçlar verileri ayrıca çeşitli tanımlanabilir ve biçimlendirilebilir. Akıllı kamera bu verileri ana kontrol sistemine geçiriyor. Seri numaraları gibi nesne verileri de denetim dizisine dahil edilmiştir. Veri yükünü en aza indirgemek ve işlemi güvenli hale getirmek için kamera, işlem ağı tarafından taşınan tek bilginin denetleyicinin ihtiyaç duyduğu şekilde ayarlanabileceği şekilde yapılandırılabiliyor. Diğer tüm veriler ayrı bir ağda gönderiliyor.

HABERLEŞME ARAYÜZLERİ

-Gigabit Ethernet (LAN)

-Kullanıcı tarafından yapılandırılabilir dijital girişler ve çıkışlar

-UDP veya TCP kontrolü (Gigabit Ethernet üzerinden)

-Fieldbus

-IO-Link yöneticisi

FIELDBUS VEYA IO-LINK ÜZERİNDEN İLETİŞİM

SmartCamera, kullanıcı firma tarafından kullanılan çeşitli arayüzlerle kullanılabiliyor. Bunlar fieldbus değişkenleri ve IO-Link olabiliyor. Her bir sürüm, verileri tek tek inceleme raporları oluşturmak için doğrudan kontrolöre iletebiliyor. Akıllı analiz algoritmaları, toplanan bilgileri atanan formatta hazırlıyor. Görüntü dosyaları akıllı bir telefondan kameralara da yüklenebiliyor. Tüm bunlar, endüstriyel görüntü işleme için çeşitli hızlı inceleme prosedürlerinden yararlandığı anlamına geliyor. Balluff görüntü işleme çözümlerinin esnekliği, toplanılan bilgilerden maksimum değer yaratılması anlamına geliyor.

KAMERA VERSİYONLARI IO SÜRÜMÜ:

-TCP / IP / LAN bağlantısı (Gigabit Ethernet)

-Sekiz adete kadar programlanabilir, potansiyel olarak izole edilmiş giriş / çıkış

-Işıklar doğrudan kontrol edilebilir

FIELDBUS VERSİYONLARI:

-TCP / IP / LAN bağlantısı (Gigabit Ethernet)

-Profinet veya Ethernet / IP işlem arayüzü

-IO-Link bileşenleri ile kolay ağ bağlantısı için: IO-Link Master 1.1

-Sekiz adete kadar programlanabilir giriş / çıkış

-İşlem ağındaki yükü en aza indirir: İşlem verilerinin isteğe bağlı olarak ayrılması ve görüntülerle raporlar

-Işıklar doğrudan kontrol edilebilir.