Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

AZ SAYIDA DONANIMLA GENİŞ KAPSAMA ALANI SUNAN TEKNOLOJİLER

SKYSENSE

GELECEĞİN DÜNYASINA IŞIK TUTAN NESNELERİN İNTERNETİ (IOT) ALANINDAKİ TEKNOLOJİK GELİŞMELER HIZLA İLERLERKEN, IOT ÜZERİNE SAĞLANAN ÇÖZÜMLERDE AYRIŞMAK DA ÖNE ÇIKMAYA BAŞLADI. KABLOSUZ ENDÜSTRİYEL IOT ALANINDA UZMANLAŞAN SKYSENS, ESNEK, UYGUN MALİYETLİ VE KULLANIMI KOLAY ÇÖZÜMLERİYLE FARK YARATIYOR.

Otomasyon alanındaki son gelişmeler IoT (Nesnelerin İnterneti) çözümlerini öne çıkarmaya başladı. Pek çok sektöre yönelik geniş bir uygulama yelpazesine sahip Nesnelerin İnterneti teknolojisine dair sağlanan çözümlerde ayrışmak da sektörde önemli oluyor. Kablosuz endüstriyel IoT alanında hizmet veren Skysens, esnek, uygun maliyetli ve kullanımı kolay çözümleriyle fark yaratıyor.

ALTYAPI MALİYETİ OLMADAN DİJİTAL DÖNÜŞÜM DAKİKALAR İÇİNDE TAMAMLANIYOR”

IoT çözümlerinin, azalttığı maliyetlerin yanı sıra endüstri sektörünün verimliliğinde de önemli olmaya başladığına dikkat çeken Skysens Kurucu Ortağı Burak Polat, “Skysens teknolojisi tamamen ölçeklenebilir bir kablosuz ağ altyapısı sunuyor, bu ağ sayesinde üretim alanlarındaki verimlilik, durum takibi, kestirimci bakım ve iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları kolayca takip edilebilir hale geliyor. Gerektiğinde altyapı maliyeti olmadan kolayca genişletilir, oldukça pratik bir sistem sunuyoruz. Skysens’in aylık abonelik sistemiyle büyük faturalar ödemeden dijital dönüşümünüzü dakikalar içinde başlatabiliyorsunuz. Dolayısıyla yüksek bütçeli IoT çözümleri tek seçeneğiniz olmaktan çıkıyor. Skysens, üretim alanınızda var olan eski sistemlere de ko- laylıkla entegre oluyor ve o sistemler üzerinden alamadığınız ayrıntılı verileri size yüksek çözünürlükte sunuyor” dedi.

SKYSENS AZ SAYIDA DONANIMLA GENİŞ KAPSAMA ALANI SUNUYOR”

Polat, “Skysens teknolojisi, endüstriler için özel olarak geliştirilen uzun mesafelerde bile çok yüksek performans gösteren kablosuz bir teknoloji. Aynı fabrika içinde farklı noktalarda farklı sistemlere ihtiyaç olabiliyor. Örneğin ikinci kattaki makinelerde durum takibi yapılmak istenirken, depo gibi alanlarda sıcaklık kritik bir değişken olabiliyor ya da alanda kullanılan forklift gibi araçların konumları takip edilmek istenebiliyor. Bu durumda ayrı sistemler, ayrı donanımların kullanılması hem maliyeti artırıyor, hem de operatörler için yönetimi zorlaştırıyor. Diğer sistemlerle kıyaslandığında Skysens olarak geniş kapsama alanını çok daha uygun yatlara sunuyoruz. Bunun en büyük nedeni, diğer sistemlerin aynı kapsama alanı içerisinde aynı kalitede servis sağlayabilmesi için çok fazla donanım maliyetinin olması. Kablolu sistemlerde ise kablolama maliyetleri yatı artıran bir diğer neden oluyor. Skysens ise az sayıda donanımla çok geniş kapsama alanı sunuyor” dedi.