Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Kardex Remstar’ın Yeni Endüstri 4.0 Çözümü Türkiye’de

Kardex Remstar

Kardex’in pazarda kendini ispatlamış, Power Pick Global (PPG) yazılımı sayesinde tüm yazılımlara entegre olabilen paket uygulama yine LR35 sisteminde de gelişmiş arayüzüyle müşterileriyle sunuluyor.

Kutu ya da tepsi sayısının fazla olması durumunda, birden fazla modül yanyana kurulabiliyor.

Otomatik giriş ve çıkış modu tercih edildiğindeyse, konveyörler vasıtasıyla oluşturulan ışıklı toplama sistemi sayesinde yüksek toplama hızlarına ulaşmak mümkün oluyor.

Temmuz 2018’den itibaren Türkiye’de de satışa sunulacak sistemin, kurulum, servis ve bakım hizmetleri yine Türkiye’de yerleşik Kardex Remstar ekipleri tarafından sağlanıyor. Sadece 60×40 tepsi ya da kutuların hareket ettiği, otomatik giriş ve çıkış opsiyonu olan, kit toplaması için ideal döner tabla çözümlü, 2.5 metre yükseklikte dahi uygulama imkanı olan, saatte 150 çift hareket (double cycle) kapasiteli VBM (Vertical Buffer Modula – Ara Bekleme Modülü) LR35 artık Türkiye’de.

12 metre yüksekliği ve en fazla 10 metre genişliği olabilen modül sadece 23 metrekare alan üzerine oturuyor ve yaklaşık 1200 adet 60×40 cm büyüklüğündeki plastik kutu ya da tepsileri stoklayabiliyor.

Dikey kutu taşıma robotunun kaldırma kapasitesi 35 kg. olup saatte 150 kutu çıkartıp, 150 kutuyu içeri alabilen robot yeni nesil Kardex Remstar ürünüdür. Otomotiv kit toplama, e-ticaret hızlı sipariş toplama gibi oldukça hız ve doğruluğa ihtiyaç duyulan alanlarda tercih edilen LR35 ara bekleme modülü, yaklaşık 1.5 yıl içinde satışa çıktığı Avrupa’da büyük ilgi gördü.