Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Ambalaj Endüstrisi İçin Enerji Verimli Çözümler

ABM Greiffenberger

ABM Greiffenberger, paketleme ve çemberleme makinesi üreticileri için redüktör sistemlerini tek bir kaynaktan sunuyor.

ABM Greiffenberger, iş önceliklerine ve kullanıcıların özel taleplerine odaklanıyor. Elektrik motorunun redüktör ile kombinasyonu, geniş ürün yelpazesi, yüksek üretim entegrasyonu ve profesyonel tedarik zinciri ile ABM her türlü talep için özel çözümler üretiyor. ABM’in performans tanımlaması sadece tork değeri olarak değil, ölçülebilen tüm değerler olarak sunuluyor.

Her üretim prosesinin sonunda bitmiş ürün, verimli ve fonksiyonel bir şekilde paketlenip, sevkiyat için güvenli bir şekilde stoklanmalıdır. Proses zincirinin sonundaki teknoloji, güvenli ve uygun bir şekilde çalışmalı, proses kesintiye uğramamalı ve pahalı duruşlar yaşanmamalıdır. Güvenli ve düzgün prosesi sağlamak için ise çemberleme makinelerinde kullanılan redüktörlerin her türlü gereksinimi karşılayabilmesi gerekiyor.

ABM Greiffenberger’in frekans konvertörü takılı senkron motorları, yüksek dinamiği ve verimli performansıyla ön plana çıkıyor.

Diğer taraftan, redüktör sistemleri kompakt dizayna sahip olmalı ve montajlandığı yerde “alan tasarrufu’’ sağlayabilmelidir. Kompakt ebatta yüksek güç yoğunluğuna sahip olup, hassas çalışabilmeli ve olası toleransları karşılayabilmelidir.

ABM Greiffenberger’in tahrik sistemleri dünya genelinde kendisini paketleme ve çemberleme makinelerinde kanıtlamaya devam ediyor. Bu bağlamda ürünler dinamik, hassas ve güvenilirlik ile çalışıp yüksek elverişlilik sunuyor. Verimlilik seviyesi sayesinde, fabrikaların enerji tüketimlerinde ciddi tasarruf sağlıyor.

Endüstri 4.0 paketleme endüstrisi için çok fazla bilgiye gereksinim duyduğundan bu konu üreticiler için çok önemli hale gelmektedir. Birbirine bağlı paketleme makineleri daha fazla verime ihtiyaç duyuyor. ABM Greiffenberger tarafından önerilen akıllı tahrik sistemleri ise, üretilebilirliği ve verimliliği arttırabiliyor.

ABM Greiffenberger, paketleme ve çemberleme makinesi üreticileri için redüktör sistemlerini tek bir kaynaktan sunuyor. Helisel, şaft montajlı helisel ve açısal redüktörler hem asenkron motor, hem de enerji verimli senkron motorlar ile bağlanabiliyor. ABM sahip olduğu kontrolörleri sayesinde de paketleme makinesi sektörü için gerekli teknolojiyi sağlıyor.

Enerji Verimli Senkron Motorlar

Enerji verimli senkron motorlar yüksek güç yoğunluğu ve yüksek verimlilik imkanı sunup IE4 sınıfında yer alıyor. Enerji tasarrufunda senkron motorlar için önemli bir alternatif oluyor.

İki kademeli açısal redüktörleri olan kg serisi; 800 nm’ye kadar tork üretmesi, bakım gerektirmemesi ve kolay kurulum özelliğiyle kullancılara yer avantajı sağlıyor.

Senkron motorlar enkoder beslemesine ihtiyaç duymayan sensörsüz kontrole sahiptir. Hız sensörüne gereksinim duymadığından maliyet avantajı sağlıyorlar. ABM tarafından kullanılan sensörsüz kontrol, kalkışla beraber çok yüksek kalkış torku ve bununla birlikte geniş ayar aralığı avantajı sunuyor.

Yüksek verimli açısal redüktör olan KG62 serisi yüksek güç yoğunluğu sayesinde %96 verime kadar ulaşabiliyor.

Bakım Gerektirmeyen Ve Kolay Montaj Edilen Açısal Redüktörler

İki kademeli açısal redüktörleri olan KG serisi; 800 Nm’ye kadar tork üretmesi, bakım gerektirmemesi ve kolay kurulum özelliğiyle kullancılara yer avantajı sağlıyor. Dolu milli veya delik milli seçenekleri mevcuttur. Asenkron ve senkron motorlarla çalışabiliyorlar. Redüktörler alüminyum dökümden imal edilip pürüzsüz ve kir tutmayan yüzeyi ile yüksek korozyon koruma özelliği sayesinde ön planda yer alabiliyor.

Yüksek Verimli Şaft Montajlı Helisel Redüktörler

ABM Greiffenberger’in 2, 3 ve 4 kademeli seçenekleri bulunan şaft montajlı helisel redüktörleri 2.300 Nm’ye kadar tork üretebiliyor. Geniş eksen mesafesi sayesinde FG serisi çok çeşitli montaj opsiyonları sunuyor.

Şaft montajlı helisel redüktör olan FGA Serisi geniş eksen mesafesi sayesinde çok amaçlı olarak kullanılabilir.

Motor gövdesi ve çıkış şaftı arasında geniş mesafe, 4 noktalı montaj, B5 veya B14 flanş bağlantısı gibi opsiyonları ürün kurulumu aşamasında kullanıcıya yüksek esneklik imkânı sağlıyor.

Kullanılan yüksek kaliteli dişliler, yüksek verimliliği ve düşük sesli çalışmayı garanti ediyor.

Montaj Dostu Helisel Dişli Redüktörler

ABM Greiffenberger’in helisel dişli redüktörleri tek veya çoklu kademeli olup 2.060 Nm’ye kadar tork üretebiliyor. G Serisi olan bu redüktörler sağlamlık ve uzun ömürlülük anlamına geliyor.

ABM Greiffenberger’in diğer redüktör tiplerinde olduğu gibi G Serimiz alüminyum dökümden imal edilip ABM’in kendi dökümhanesinde üretilebiliyor. Düşük ağırlığı sayesinde her uygulama için kolay kurulum imkânı sağlıyor. Yüksek korozyon rezistansı sayesinde ise ilave bir boyaya ihtiyaç duymayıp maliyet avantajını beraberinde getiriyor.