Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Yeni Wall Box Çözümü Endüstriyel DC Sistemleri

10-168 Amper Çoklu Çıkış Gerilimleri

Endüstriyel – güç üretim ve dağıtım, süreç endüstrisi, raylı sistemler, deniz ve offshore
Güvenilir, akülü veya aküsüz beslemeli DC güç için yükselen talep, yeni sistemi düşük güç seviyeleri için ideal bir çözüm olarak sunuyor.

Flatpack2 versiyonu
Temel güç çekirdeği; 2 doğrultucu pozisyonu, bir Smartpack2 kontrolörü ve bir seri DC çıkış beslemesi, ayrıca opsiyonel DC dağıtım ekipmanı barındırıyor. Bu güç çekirdeği her Flatpack2 doğrultucu modülü ile uyumlu ve çıkış seviyesi aşağıdaki modüllere göre değişiyor:
• 24V/75A (1800W) – 168A (4000W)
• 48V/41,6A(2000W) – 125A (6000W)
• 60V/33,3A (2000W) – 66,6A (4000W)
• 110V/16,8A (2000W) – 33,6A (4000W)
• 125V/16A (2000W) – 32A (4000W)
• 24V/40A Sabit Akım Modülü
• 48V/15A Sabit Akım Modülü
• 110V/10A Sabit Akım Modülü

Micropack versiyonu
Temel güç çekirdeği; 4 doğrultucu pozisyonu, bir Compack kontrolörü ve bir seri DC çıkış beslemesi, ayrıca opsiyonel DC dağıtım ekipmanı barındırıyor. Bu güç çekirdeği her Micropack doğrultucu modülü ile uyumlu ve çıkış seviyesi aşağıdaki modüllere göre değişiyor:
• 12V/120W/10A – 480W/40A
• 24V/240W/10A – 960W/40A
• 48V/250W/5,2A – 1000W/20,8A

Tam izleme ve kontrol
• Yüksek çözünürlüğe sahip renkli TFT ekran,
• Dokunmatik arayüz ile imge bazlı operasyon
• 6 x Alarm rölesi
• 6 x Dijital veya analog giriş
• 3 x Sıcaklık Girişi
• 3 x LVD kontrolü
• Uzaktan izleme ve kontrol için Ethernet

Gerekli testlerden geçirilmiş kontrol platformu Smartpack2, yeni özellikler ve yeni görünümü, uzun dönem kullanıma müsait arayüzü ile benzer ürünlerinin içinde en güvenilir ve en dayanıklısı olduğunu ortaya koyuyor. Artırılmış program hafızası ve yeni donanımı, yepyeni fonksiyonlara ve geliştirilmiş kullanıcı arayüzüne olanak sağlıyor. Yeni modüler konsepti ise kontrol sisteminin bağlanabilirliğini kolaylaştırıyor.

Çok konumlu, geniş sistemler için kolay operasyon
Smartpack2, internet bağlandığında birçok uzaktan kontrol avantajı sunuyor. Sistem durumu görüntüleme, parametre değiştirme ve çok konumlu saha idare arayüzüne alarm sinyali gönderebilme, akü kalan ömrü hesaplayabilme, depo seviye ölçümü ve jeneratör kullanım süresi ile benzin kullanımını gösterebilme saha hizmetlerinden bazılarıdır. Bu enerji dataları kayıt altına alınabilir, gerekli saha yükseltmeleri için kullanılabilir.

Çok küçük dizayn
Sistem ebatları, alanları sınırlı lokasyonlar için idealdir.
Ebatlar: 452x200x450mm (G x D x Y)
Ağırlık (doğrultucular hariç):
Yaklaşık 5kg

Seri besleme veya entegre dağıtım
Sistem, seri DC çıkış besleme ile birlikte geliyor, ayrıca gerekli güç sistemi çözümü için, entegre yük ve akü dağıtımı ile konfigüre edilebiliyor.

Isı yönetimi
Muhafaza, Micropack ile doğal konveksiyonel soğuma sistemini kullanarak, Flatpack2 ile yatay sağdan sola fan soğutma sistemini kullanarak optimize edilmiştir.

Kolay montaj
Küçük tasarımına rağmen kolay kuruluma sahiptir. Çıkartılabilir ön kapak, bağlantı ve montaj için kolay ulaşım sağlayabilmektedir. Gerçek tak ve kullan modülleri ile maliyet avantajı sağlayan kısa zamanlı kuruluma elverişlidir.

Uluslararası onaylar
Ürün uluslararası tüm kurulumlar için CE onaylıdır.

Yeni Wallbox
Küçük çoklu gerilim çıkışlı güç besleme sistemi
Flatpack2HE ve Micropack Wallbox, 0,25 – 6kW güç aralığındaki endüstriyel ve telekom uygulamalar için tasarlanmıştır.

Küçük tasarımı ve kolay kurulumu sayesinde, duvara monte edilebilen güçlü bir DC güç sistemi kaynağı paketidir.

Flatpack2HE versiyonu HE teknolojisi
HE doğrultucuları, eşsiz tasarımı sayesinde sahip olduğu %96 AC-DC çevrim verimi ile enerji kaybını azaltır, bu oran %92 olan güncel endüstri sistemlerinde kullanılan doğrultucular ile kıyaslandığında çok yüksektir.

Doğrultucular, arkasında uzun yıllar süren Ar-Ge yatırımını ve yediden fazla bekleyen patenti barındırmaktadır. Ürün, kurulu Eltek sistemlerine tamamen uyumlu ve kolayca entegre edilebilen özelliğe sahiptir.

HE doğrultucularının temel prensibi, enerji kaybının yarıya düşmesi ile ürünün tüm maliyetini üç seneden beş seneye gibi bir sürede geri kazanılabilir olmasına dayanmaktadır.

Soğutma sistemleri eklendiğindeki kazançlar ile geri kazanım süresi daha da kısa olmaktadır. Her ünite için maliyet kazancını katlayarak, geniş bir ağ sistemi için geri kazanım hesaplanabilir.