Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Yeni S18L Genel Amaç Göstergeleri

Banner Engineering’in yeni S18L genel-amaç göstergeleri, endüstride kendini ispatlamış EZ-LIGHT teknolojisi ve yüksek görünürlüklü LED’ler ile kolay kullanılabilir ve uygun maliyetli görsel uyarı çözümleri sunuyor.

Işıklı indikatörler herhangi bir ilave koruyucu kutuya ihtiyaç duymaması sebebiyle endüstriyel otomasyon hatlarında pano içerisinde veya dışında kolaylıkla kullanılabilir. S18L, tek gövdeden bağımsız üç renk seçeneği sunuyor. Endüstride en çok kullanılan kırmızı, sarı ve yeşil renkli ışıkların yanı sıra diğer renk alternatifleri de kullanıcıların tercihine sunuluyor.

S18L genel amaç göstergeleri, sabit 90 derece braketler, ayarlanabilir braketler veya M18 silindirik gövde sensörlerin bağlanabildiği diğer braketlerle birlikte kullanılabilir. -40 ve +50 dereceleri aralığında çalışabilen, dayanıklı IP69K gövdesi ile S18L yoğun suya maruz kalınan veya diğer zorlu koşullarda kullanılabilir.

S18L ışıklı göstergeler için renk seçenekleri şunlardır: Yeşil, sarı, mavi, beyaz, turuncu, turkuaz, eflatun, açık mavi ve kırmızı. Özellikle yüksek derecede ışıklı ortamlarda kullanılmak üzere günışığında rahat görülebilir modeller de mevcuttur. Işıklı indikatörün ön yüzeyinin açık gri renkte olması, herhangi bir ışık rengi aktif değilken herhangi bir rengin yanlışlıkla algılanmasını engeller.
Banner Engineering; dünyanın önde gelen, görüntü işleme sensörü, fotoelektrik ve ultrasonik sensör, fiber optik algılayıcılar, makine emniyet sistemleri, ölçme ve denetleme sistemlerinin yanı sıra kablosuz ağ ürünleri üreticilerinden biridir. Şirket, tüm dünyada yerel uygulama desteği sağlamaktadır.